Domácí

Dámská jízda se vymkla kontrole. Ženy bojovaly s plameny

Dámská jízda se vymkla kontrole. Ženy bojovaly s plameny
Zdroj: HZS Pardubického kraje

Sobotní dámský večírek v Žamberku na Pardubicku se moc nepovedl. Ženy slavily venku pod pergolou, kde jim s přibývajícími hodinami začala být zima, a tak si chtěly přitopit propanbutanovou lahví. Pergola ale skončila v plamenech.

Na tuhle dámskou jízdu asi skupinka žen jen tak nezapomene. V altánku, kde slavily, si chtěly přitopit topidlem s propanbutanovou lahví. "Co čert nechtěl, asi po deseti minutách vyšlehly z topidla plameny. A tak se z poklidného posezení stal boj s plameny. Bohužel ženy byly na oheň krátké, musely přivolat hasiče, uvedla za pardubické hasiče Jana Poláková.

Hasiči vytáhli lahev ven a ochlazovali ji. "Do dvaceti minut od nahlášené události na operační a informační středisko hasičů byl požár uhašen," informovala Poláková. Jednu ženu museli zdravotníci ošetřit.

Související obsah

Oheň poničil konstrukci a vybavení pergoly. Předběžná škoda je asi půl milionu korun. "Uchránit se podařil majetek v hodnotě asi 3,5 milionu korun," uvedl vyšetřovatel hasičů Jaroslav Kubíček a dodal, že příčinou vzniku požáru je pravděpodobně technická závada.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz