Domácí

Cestování vlaky bude pohodlnější! České dráhy rozšíří Wi-Fi do dalších spojů

Cestování vlaky bude pohodlnější! České dráhy rozšíří Wi-Fi do dalších spojů
Zdroj: Mediafax

České dráhy pokračují v zavádění Wi-Fi připojení k internetu do svých vlaků. Na začátku příštího roku budou bezdrátový internet nabízet v 90 % dálkových spojů.

​České dráhy se snaží zavděčit svým zákazníkům. V době, kdy se o ně musí přetahovat se soukromými dopravci, se tak snaží naslouchat jejich přáním. Proto se rozhodly zavést síť Wi-Fi na více ze svých spojů.

"V marketingových průzkumech je 'wifina' u našich cestujících jednou z nejčastěji požadovaných doplňkových služeb. Ve stále více vlacích ji požadují také objednatelé veřejné dopravy. Proto nabídku Wi-Fi v našich soupravách průběžně rozšiřujeme a k začátku jízdního řádu ji budeme nabízet ve 2 248 spojích denně, do stovek dalších spojů zavedeme Wi-Fi v průběhu roku 2022," řekl Ivan Bednárik, předseda představenstva a generální ředitel Českých drah.

Související obsah

Wi-Fi se tak rozšíří do dalších rychlíků, kde zatím nebyla dostupná. Jedná se o spoje z Prahy do Jihočeského kraje nebo do Brna. Na Moravě pak jde o spoje z Brna do Šumperka. Wi-Fi bude také dostupná ve všech jednotkách CityElefant, které jezdí v Praze, Ústeckém, Pardubickém nebo Moravskoslezském kraji. ČD rozšíří internet rovněž do některých svých regionálních souprav Regionova a modernizovaných "motoráků".

Do konce roku pak ČD slibují připojení k internetu v 90 % svých dálkových spojů a v třetině denně vypravovaných vlaků po celém Česku.

V zavádění internetu do vlaků chtějí České dráhy pokračovat i v příštím roce. "Půjde jak o nově dodané soupravy, např. RegioPanter v Plzeňském a Jihočeském kraji, tak o současná vozidla. České dráhy nyní poptávají instalaci technologie do desítek motorových vozů a jednotek, přípojných vozů do motorových souprav pro regionální dopravu a do rychlíkových vozů, které nyní obsluhují linku Labe Praha – Děčín," říká tiskový mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

S rozšířením sítě Wi-Fi bude ve více vlacích také dostupný zábavně-informační palubní portál ČD. To se bude týkat asi 73 spojů.

Podívejte se, kde všude bude nově dostupná síť Wi-Fi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz