Zahraničí

Trump přichází o svůj majetek. New York ho vyměnil jako provozovatele kluziště

V americkém New Yorku se po roce opět otevřelo kluziště v Central Parku. Dlouho očekávaný den provázela velká sláva. Město ale muselo na začátku roku narychlo měnit provozovatele. Tím původním byl totiž Donald Trump a po lednovém útoku na Kapitol se s ním město rozhodlo smlouvu ukončit.

Nová éra, tak hodnotí organizátoři slavnostní akce znovuotevření kluziště v centru New Yorku. Událost zahájilo vystoupení krasobruslařů. "Když se na to podíváte, chci, abyste viděli znovuzrození. Chci, abyste viděli krásu města a možnosti, které tu každý den přibývají. Chci, abyste se rozhlédli vy všichni, kteří jste se shromáždili.  Každý z vás je součástí tohoto příběhu o návratu," pronesl starosta New Yorku Bill de Blasio.

Donald Trump o kontrakt na provoz kluziště přišel po útoku svých přívrženců na sídlo amerického kongresu 6. ledna 2021. Nový provozovatel chce atrakci zpřístupnit všem místním, a nejen vyšší třídě. Ceny vstupenek se výrazně sníží.

Související obsah

Nejde o jediný majetek, o který bývalý americký prezident v poslední době přichází. Donald Trump by měl v následujících dnech prodat firmě z Miami i svůj slavný hotel Trump International v hlavním městě. V roce 2012 porazil ostatní zájemce, když nabídl nejvyšší částku.

"Myslím, že za budovu staré pošty platíme příliš mnoho. Ale přetvoříme to tak skvěle, že to někdy v budoucnu bude velmi krásné místo," uvedl tehdy Trump.

Jenže za dobu Trumpovy vlády přišel hotel o jednu a půl miliardy korun. I když se společnost k prodeji odmítla zatím vyjádřit, předpokládá se, že právě ztráta zisku stála za rozhodnutím budovu opustit.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz