Domácí

Velké dopravní komplikace v Praze. Hádá se kvůli nim i tamní koalice

Města v Česku ještě na poslední chvíli před zimou opravují silnice, chodníky nebo třeba instalují protihlukové stěny. Opravy se podle odborníků protáhly kvůli koronaviru a nedostatku zahraničních pracovníků. Stavební sezóna je tak nejdelší za poslední roky. Velké dopravní komplikace kvůli tomu zažívá například Praha.

Omezení provozu a desítky minut v kolonách. Denní chléb pro řidiče na území Prahy 7. Důvodem je uzavřená Argentinská ulice, která je dopravní tepnou pražských Holešovic. "Objíždím tady celou Prahu no. Místo deseti minut jsem tady hodinu," řekl jeden z řidičů.

"Komunikace je velmi vytížená a byla velmi rozbitá. Ten povrch nově bude tišší, takže to bude komfortnější pro obyvatele, kteří v okolí bydlí a stěžovali si na to, že je velmi vysoký hluk," tvrdí místostarosta Prahy 7 Ondřej Mirovský.

Ve velkém se opravuje třeba také Čechův most. U Rudolfína dopravu komplikuje výměna kolejí.

Kvůli dopravě se na magistrátu dlouhodobě hádají koaliční partneři. "Opravovat komunikace se musí, ale je třeba koordinovat jednotlivé rekonstrukce, ale to tady v Praze chybí," myslí si zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09).

Související obsah

"Možná, že v jednom momentě je více akcí najednou, na jednom místě, je to větší dopravní omezení, za což se samozřejmě omlouvám, ale z toho dlouhodobého hlediska to je přínosnější, protože se opraví najednou chodníky, kanalizace, silnice," uvedl náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (PRAHA SOBĚ).

Život Pražanům na některých místech komplikují také rozkopané chodníky třeba kousek od Malostranského náměstí. "Kdyby to bylo opravené a nebylo rozkopané, tak by to bylo fajn," nebo "Je to nepříjemné, ale co se dá dělat," říkají chodci.

V hlavním městě se jen letos na opravách a výstavbách 200 dopravních projektů zatím utratily téměř tři miliardy korun.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz