Domácí

Kdo bude příštím českým prezidentem? Mezi favority je i jedna žena

Prezidentské volby v Česku jsou naplánované sice až na začátek roku 2023, někteří kandidáti se už ale pustili do práce. Začínají se už také rýsovat první favorité boje o Hrad a sázkové kanceláře na ně vypisují sázky. Mezi trojicí současných favoritů je i jedna žena.

Necelý rok a čtvrt do prezidentských voleb se může zdát jako dlouhá doba, ale opak je pravdou. "Zejména ti občanští kandidáti musí posbírat 50 tisíc podpisů, to není záležitost na týden. Takže ta doba není dlouhá, dokonce by měli už začít," uvedl politolog Jiří Pehe.

Podle agentury STEM/MARK prezidentskou funkci považuje za důležitou 81 procent lidí. Výrazně o možných kandidátech na prezidentské křeslo napovídají i data sázkových kanceláří. Vážně to zatím vypadá u tří.

Zprávy z okolí premiéra v demisi Andrej Babiše (ANO) hovoří o tom, že se kandidatuře nebrání. On sám se konkrétní odpovědi vyhýbá obloukem, prý má nyní jiné povinnosti. "Já bych rád, abychom dořešili předání vlády. Tak doufejme, že to proběhne rychle," prohlásil.

Související obsah

Někdejší předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel už má sestavený kompletní expertní tým a jeho štáb spolupracuje se Slovákem Michalem Repou, který se podílel na kampani slovenské prezidentky Zuzany Čaputové. "Já jsem připraven, beru to naprosto vážně, akorát nenastal ten správný čas to oznámit a v tuto dobu to není ani vhodné," řekl.

Mandát rektorce Mendelovy univerzity Danuši Nerudové vyprší v únoru příštího roku, podle našeho zdroje už se na kandidaturu také připravuje. "Přiznávám, že se otázkou kandidatury na prezidentku vážně zabývám, hovořím o tom s rodinou, kolegy, rozhodnutí učiním včas," uvedla Nerudová.

Související obsah

Na budoucí hlavu státu si můžete i vsadit. Například na Romana Prymulu je vypsaný kurz 1000:1. Při sázce tisíc korun byste vyhráli rovný milion.

Lidé vsází i na pikantní jména z oblasti showbyznysu a sportu, někdo věří, že budoucím prezidentem bude zápasník Karlos Terminátor Vémola. "Je na něj zatím vsazeno, tuším, asi jenom 150 korun," řekl hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák.

"Deset tisíc korun si někdo vsadil na Miroslava Kalouska v kurzu 20:1," upozornil šéf komunikace Tipsportu Václav Sochor na dalšího možného kandidáta. Ve hře jsou prý i senátoři Pavel Fischer a Marek Hilšer nebo miliardář Karel Janeček.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz