Zajímavosti

Kotě se čtyřma ušima a jménem bájného krále. Midas je hvězdou instagramu

Kotě se čtyřma ušima a jménem bájného krále. Midas je hvězdou instagramu
Zdroj: Ercin Erturk / Anadolu Agency / Profimedia

Jsou mu teprve čtyři měsíce a už má desítky tisíc fanoušků na instagramu. Hvězdou internetu ale není žádné dítě, nýbrž kotě z turecké Ankary. Výjimečné je tím, že má čtyři uši. Díky paralele s bájným králem Midasem získal mazlíček právě jeho jméno.

Jakmile šedé kotě uviděla, okamžitě si ho zamilovala. Canis Dosemeciová chtěla jen zachránit zvíře z ulice, nyní je z jejího mazlíčka hvězda internetu. Kotě sbírá fanoušky ze všech možných koutů světa.

V Turecku se venku potuluje hodně koček, tahle ale byla na první pohled výjimečná. Žena se bála, aby mládě s vadou čelisti a dvěma páry uší kvůli své neobvyklé podobě na ulici přežilo. Nakonec si ho vzala domů, informuje portál Huffington Post.

Související obsah

​Kotě má naštěstí sluch v pořádku. Dosemeciová ho pojmenovala po bájném králi Midasovi, který podle řecké pověsti žádal bohy, aby uměl proměnit ve zlato vše, čeho se dotkne. Jak praví mýtus, Midas ale nakonec urazil boha Apollóna. Ten ho potrestal tím, že mu dal oslí uši.

Zatímco oslí uši byly pro mýtického krále symbolem hanby, pro kotě se pár uší navíc zdá být zdrojem slávy. Ačkoli některým lidem připadá zvíře děsivé, většina je vzhledem kotěte nadšená. Fanoušci se rozplývají nad jeho roztomilostí. Kotě má nyní na svém instagramovém účtu více než 85 tisíc sledujících.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz