Zajímavosti

Dojemné vyznání: Katka Žbirková zveřejnila soukromý dopis od Mekyho

Dojemné vyznání: Katka Žbirková zveřejnila soukromý dopis od Mekyho
Miro Žbirka s manželkou Zdroj: profimedia.cz

Přes 30 let tvořili nerozlučnou dvojici. Odchod Mira Žbirky na věčný odpočinek nejvíc bolí jeho manželku Katku. S milovaným manželem se loučí po svém, v den posledního rozloučení zveřejnila jeden z romantických dopisů, které jí posílal.

Vzájemná láska z Mekyho a Katky Žbirkových doslova vyzařovala. Prožili spolu přes tři dekády. Usměvavá blondýnka o svou životní lásku navždy přišla 10. listopadu. Bolest v srdci se snaží zmírnit vzpomínkami.

Fanouškům ukázala dopis od Mira, v němž jí vyznává lásku. "Milá Katko! Opět jsme zase po letech v Karlových Varech. Dovol mi, abych ti při této příležitosti napsal toto: Mám tě rád. Ľúbim ťa. Milujem ťa. I love you," stojí v zamilovaném psaníčku. Meky byl romantik nejenom ve svých písničkách, ale očividně i v soukromí.

Související obsah

Nejbližší se s legendárním zpěvákem rozloučili v pátek ve strašnickém krematoriu. Příznivci mohli obřad kvůli proticovidovým opatřením sledovat venku na velkoplošných obrazovkách. Mezi smutečními hosty nechyběla ani slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Katka se s Mekym seznámila v 80. letech, když jí bylo 18 let a psala do školního časopisu. Chtěla s ním udělat rozhovor a přišla za ním do šatny, zrovna když se převlékal a kalhoty měl prý dole. Na interview se domluvili, nikdy však nakonec nevzniklo. Začali spolu chodit a po dvou letech už byli svoji. Mají spolu dceru Lindu a syna Davida.

Zdroj: archiv Katky Žbirkové

​Podívejte se na reportáž TV Nova z Mekyho posledního rozloučení:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz