Domácí

Lidé narychlo objednávají letenky do zahraničí. Nejčastěji k moři

Současná epidemická situace, kdy rostou počty nakažených, má podle cestovních kanceláří vliv i na zvýšený prodej zájezdů k moři. Zájem se za poslední dva týdny zdvojnásobil a některé destinace jsou už do konce roku vyprodané.

Zdá se, že vysoké denní přírůstky nakažených vyvolávají v lidech obavu z dalšího celoplošného lockdownu. A tak někteří raději narychlo odjíždí do exotických zemí.

Opustit Česko se rozhodla i paní Klára, která odletěla s rodinou na Maledivy. "Byla to spontánní akce. Zatím nám to ještě umožňují, tak jsme ještě vzali rychle roha, než se přitíží a nebudeme moc nikam," řekla.

Podle cestovních kanceláří Češi chtějí trávit letošní zimu raději v exotice než na horách. "Letíme na Srí Lanku. Tam je prý lepší situace než tady. Jsme moc rádi, že odlítáme," pochvalují si lidé na letišti.

"Registrujeme to, že ten zájem výrazně roste a dostává se na úroveň roku 2019," uvedl mluvčí cestovní kanceláře Fischer Jan Bezděk.

Související obsah

"My prodáváme zájezdy o 30 procent více než v roce 2019. Určitě se tam najdou ještě nějaké hotely a ubytovací kapacity, ale jsou i termíny, kde už je to vyprodané," tvrdí zase mluvčí Čedoku Kateřina Pavlíková. Cestovní kancelář Blue Style do konce roku ještě přidávala lety.

Výrazně se také změnilo chování lidí při nákupu zájezdu. Teď hlavně požadují jistotu, že nepřijdou o své peníze. A cestovky proto nabízí možnost zrušení zájezdu 30 dní před odjezdem i bez udání důvodu. "V případě rušení zájezdu už budeme vracet pouze peníze, žádné poukázky a vouchery," slíbil Bezděk.

Češi se nejčastěji chystají za teplem do Egypta, Spojených arabských emirátů nebo na Maledivy.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz