Domácí

Černý rok české šlechty pokračuje. Zemřel manžel slavné modelky

Černý rok české šlechty pokračuje. Zemřel manžel slavné modelky
Zdroj: Profimedia

Další smutnou zprávou pro českou šlechtu je smrt hraběte Michala Dujky. Zemřel náhle minulý týden. Mezi jeho předky patřili jak Přemyslovci, tak Lucemburkové.

Ve věku 67 let zemřel na konci minulého týdne hrabě Michal Dujka, manžel slavné české modelky Milady Karasové, která založila modelingovou agenturu Czechoslovak Models. Podle portálu Super.cz zemřel Dujka náhle, koncem minulého týdne. Jeho zdravotní stav byl úměrný jeho věku.

Michal Dujka patřil do starého šlechtického rodu Bubnů z Litic. V Dujkově rodokmenu se objevují jména slavných panovníků. Je potomkem Jana Lucemburského a Karla IV., stejně tak Přemyslovců i franského krále a římského císaře Karla I. Velikého.

Dujka se narodil 14. října 1954, vystudoval plzeňskou průmyslovou školu. Ve svém životě se věnoval kultuře, organizoval například divadla a výstavy. S o čtyři roky starší Miladou Karasovou se oženil po dlouhodobém vztahu v roce 2014.

Související obsah

​Milada Karasová začala s focením už na střední škole, poté vyhrála konkurz na modelku v Ústavu oděvní a bytové kultury. Po pádu totalitního Československa založila úspěšnou modelingovou agenturu Czechoslovak Models, se kterou spolupracovaly světoznámé české modelky jako Eva Herzigová, Simona Krainová či Daniela Peštová.

Černý rok pro českou šlechtu

Dujkovo úmrtí je další smutnou zprávou pro českou šlechtu. Koncem srpna zemřela ve věku 81 let kněžna Marie, manželka lichtenštejnského panovníka knížete Hanse Adama II. Narodila se v roce 1940 v Praze jako hraběnka Kinská z Vchynic a Tetova. Jejími rodiči byli hrabě Ferdinand Kinský a hraběnka Henrietta z Ledebur-Wichelnu.

V červnu zemřela 85letá hraběnka Mathilda Nostitzová. Ta byla patronkou Nadačního fondu Mathilda, který pomáhá nevidomým. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz. O necelé dva týdny dříve skonala 97letá hraběnka Karolina Wratislavová z Mitrovic, rozená Sternbergová. Byla čestnou dámou suverénního Řádu maltézských rytířů a také dámou Řádu hvězdového kříže.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz