Krimi

Při nehodě kamionu zemřeli tři silničáři. Řidič dostal 2,5 roku vězení

Dva a půl roku vězení a pětiletý zákaz řízení. Takový trest si v úterý vyslechl řidič kamionu, který podle rozsudku způsobil loni na jaře vážnou dopravní nehodu na hlavní trase mezi Teplicemi a Bílinou. Zahynuli při ní tři zaměstnanci údržby silnic. Řidič kamionu prý hledal sluneční brýle a nevěnoval se řízení.

Muž nedával podle rozsudku pozor. Hledal sluneční brýle, nevěnoval se řízení a do omezení na silnici vjel příliš rychle. Jeho kamion smetl zaparkovanou dodávku silničářů. Ta pak zasáhla čtyři muže, tři z nich zemřeli.

"Jednoho člověka s vážným zraněním jsme následně převezli do ústeckého traumacentra," uvedl loni v dubnu mluvčí záchranářů Prokop Voleník.

Související obsah

S vyšetřovateli spolupracoval, u soudu sklopil hlavu, několikrát se rozbrečel a omlouval se pozůstalým. Za tragickou nehodu dostal kromě 2,5letého trestu vězení ještě pětiletý zákaz řízení. "Je mi to líto, co se stalo. Chtěl bych se tímto omluvit rodinám. Já mám taky svoji rodinu, mě to zasáhlo," řekl řidič kamionu Radek Vindyš.

Rozsudek zatím není pravomocný. Jak obhajoba, tak žalobci si ponechali lhůtu na případné odvolání. "S rozhodnutím soudu se ztotožňuji, pokud se týká viny, zde nebyly žádné pochybnosti," sdělil státní zástupce Karel Jiruška.

Loňská nehoda se řadí mezi nejtragičtější na českých silnicích. Vyšetřování zabralo více než rok, a to především kvůli složitým znaleckým posudkům.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala dopravní nehoda

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala v pátek večer dopravní nehoda dvou osobáků. Komunikace je na 70. km uzavřena.

Píše se na Deník.cz