Domácí

V areálu Třineckých železáren unikl plyn. Hasiči a policisté uzavřeli okolí

Osm jednotek hasičů vyjelo v úterý večer do areálu Třineckých železáren kvůli úniku plynu. Oblast kolem musela být uzavřena. Po odstavení plynojemu se situace uklidnila, nikdo se nezranil.

Třincem se v úterý přibližně kolem půl desáté večer rozezněly sirény. Následně se k areálu tamních železáren sjely všechny záchranářské složky. "Osm jednotek zasahuje v Třinci, kde došlo k úniku hutního plynu," uvedli na twitteru moravskoslezští hasiči.

Jednotky aktuálně měří koncentraci plynu v ovzduší. "Pozor! Došlo k úniku vysokopecního plynu v Třineckých železárnách. Situaci řeší havarijní komise s hasiči," uvedlo město Třinec na facebooku.

Související obsah

Situaci TN.cz potvrdila mluvčí Třineckých železáren Petra Macková Jurásková. "K úniku došlo kvůli technické závadě na plynojemu na Borku. Havarijní komise železáren byla svolána, odborná firma je na místě. Zjišťujeme příčinu. Vysoké pece i válcovny odstavujeme," uvedla před 23. hodinou.

Lidem z okolí bylo doporučeno nevycházet ven a neotevírat okna. "Není to ve vysokých koncentracích," doplnila Macková Jurásková. Hasiči a policisté uzavřeli oblast v okruhu jednoho kilometru kolem plynojemu. Byl přerušen provoz na blízké železnici.

Půl hodiny před půlnocí se situace uklidnila. Zaměstnanci plynojem odstavili. Únik prověřil bezpečnostní systém, zaznamenala ho čidla a spustila poplach. "Došlo k technické závadě na plynojemu, nyní zjišťujeme její příčinu," řekla mluvčí Macková Jurásková.

Hasiči podle ní nenaměřili nebezpečné koncentrace plynu a nikdo nepřišel k úhoně, nebyla ani nutná evakuace. Výroba v železárnách se opět rozběhla naplno, vysokopecní plyn je vedlejším produktem a provoz hutí a válcoven se bez zásoby z plynojemu obejde.

Hasiči i poté pokračovali v měření a kontrole. Doporučení nevětrat zůstalo preventivně v platnosti.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Piráti a STAN podali ústavní stížnost kvůli přepočtu hlasů z voleb

Koalice Pirátů a Starostů podala stížnost k Ústavnímu soudu kvůli přepočtu hlasů v říjnových sněmovních volbách. Nejvyšší správní soud jejich stížnost zamítl. Pokud by uspěli, mohli by mít o jednoho poslance víc. Státní volební komise podle koalice špatně přepočítala hlasy v takzvaném druhém skrutiniu. Podle šéfa STAN Víta Rakušana je nepochopitelné, že druhé ANO, které ztratilo na vítěze voleb 40.000 hlasů, získalo o jeden mandát víc než vítěz voleb.

Píše se na Deník.cz