Domácí

Češi rozhodli o nejlepší nemocnici, tady jsou nejspokojenější. ŽEBŘÍČEK

Češi rozhodli o nejlepší nemocnici, tady jsou nejspokojenější. ŽEBŘÍČEK
Zdroj: Profimedia/Petr Lundák/MAFRA

I letos se uskutečnil projekt nejlepších českých nemocnic "Nemocnice ČR 2021", kde se hodnotila bezpečnost a spokojenost pacientů i zaměstnanců. Absolutním vítězem se stala Nemocnice České Budějovice. Ve stejném projektu se hodnotily i zdravotní pojišťovny, přičemž nejlépe si vedla Zaměstnanecká pojišťovna Škoda. Podívejte se na celý žebříček.

V Česku je velké množství nemocnic, přičemž organizace HealthCare Institute v rámci každoročního projektu vybírá ty nejlepší z nich. O podobě žebříčku ale rozhodují pacienti a zaměstnanci podle toho, jak jsou spokojení. Letos se do průzkumu zapojilo přes 76 tisíc lidí.

​Nemocnice se hodnotily ve čtyřech klíčových oblastech, kterými jsou bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů, ambulantních pacientů, zaměstnanců nemocnic a dále také finanční kondice nemocnic. Absolutním vítězem se stala českobudějovická nemocnice, která dostala skvělé hodnocení jak od pacientů, tak od zaměstnanců.

Související obsah

​"Nemocnice České Budějovice podruhé za sebou vyhrála celorepublikovou anketu Nejlepší nemocnice ČR v kategorii Absolutní vítěz. Letos jsme byli oceněni navíc také v kategorii Spokojenost zaměstnanců," pochlubila se nemocnice na facebooku.

"Právě těm patří náš dík a velké uznání za úsilí, profesionalitu a obětavost, kterou dokazují už dlouhé měsíce v boji proti covidu-19," poděkovala svému personálu. I další nemocnice v Jihočeském kraji si vedly dobře. Na žebříčku v kategorii Absolutní vítěz obsadily první tři pozice.

Na druhém místě skončila strakonická nemocnice a na třetím písecká. Čtvrtá se umístila Vojenská nemocnice Olomouc a na pátém Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno.

Související obsah

​V rámci projektu se ale vyhlašovali i vítězové v jednotlivých kategoriích. Například v kategorii Bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů se za fakultní nemocnice nejlépe umístila Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN) a za ty ostatní Domažlická nemocnice.

ÚVN obsadila první příčku i v dalších kategoriích, a to v Bezpečnosti a spokojenosti ambulantních pacientů a v Nemocnici pro život, kde se hodnotí pozitivní přístup personálu k pacientům. Na ostatní vítěze v jiných kategoriích se můžete podívat v tabulce níže.

Zdroj: HealthCare Institute

​Zdravotní pojišťovna roku

Organizace HealthCare Institute provedla také průzkum nejlepších zdravotních pojišťoven. I v tomto projektu se hodnotilo v různých kategoriích. Například z pohledu pojištěnců vyšla jako nejlepší Zaměstnanecká pojišťovna Škoda. Ředitelé českých nemocnic si zase jako vítěze zvolili VZP.

Absolutní vítězství, které kombinuje výsledky všech kategorií dohromady, získala Zaměstnanecká pojišťovna Škoda. Na zbytek žebříčku se podívejte v tabulce níže.

Zdroj: HealthCare Institute
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rakouský lékař, který amputoval nesprávnou nohu, dostal pokutu

Rakouský chirurg, jenž pacientovi omylem amputoval druhou nohu, dostal u soudu pokutu 2700 euro (zhruba 70 tisíc Kč). Těžce nemocný 82letý pacient, kterému poté amputovali i „správnou“ končetinu, mezitím zemřel, nikoliv však v souvislosti s amputacemi. Lékaři za ublížení na zdraví z hrubé nedbalosti hrozily dva roky za mřížemi. Nyní pracuje na jiné klinice. Rozsudek není pravomocný.

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz