Zahraničí

Muž bojoval proti opatřením a rouškám. Teď podlehl covidu

Muž bojoval proti opatřením a rouškám. Teď podlehl covidu
Zásah slovenské policie proti antirouškařům v prodejně potravin Zdroj: reprofoto/Polícia SK/tvnoviny.sk

Nemoci covid-19 podlehl slovenský aktivista, který se účastnil demonstrací proti nošení roušek a který měl rovněž útočit na mobilní očkovací jednotky. O jeho skonu informoval jeho bývalý učitel a poslanec Peter Vons (OĽANO).

Známý slovenský aktivista Miroslav Košarišťan, který byl zásadně proti očkování, podlehl covidu. "Mirku, děkujeme Ti, budeš velmi chybět nám, kteří jsme tě poznali a měli rádi, ale budeš chybět hlavně Tvé rodině a mámě Aničce, která Tě často doprovázela po soudech po celém Slovensku. Bohužel jsi prohrál boj s covidem. Odpočívej v pokoji," napsal v noci na středu slovenský poslanec Peter Vons (OĽANO) na svůj facebook.

Ve svém postu také zmínil, že se Miroslav Košarišťan zabýval problematikou exekucí a pomáhal lidem po celém Slovensku. Některé tyto případy se dostaly i před soud.

https://www.facebook.com/peter.vons.5/posts/4849335815130025

Související obsah

​Podle portálu TVnoviny.sk, který o úmrtí aktivisty informoval, patřil Košarišťan do skupiny, která útočila na mobilní očkovací jednotky. Rovněž podporoval protesty proti vládním protikoronavirovým opatřením a účastnil se i demonstrací před prodejnami potravin. Tyto demonstrace se týkaly toho, že lidé v prodejnách museli nosit ochranu dýchacích cest.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Piráti a STAN podali ústavní stížnost kvůli přepočtu hlasů z voleb

Koalice Pirátů a Starostů podala stížnost k Ústavnímu soudu kvůli přepočtu hlasů v říjnových sněmovních volbách. Nejvyšší správní soud jejich stížnost zamítl. Pokud by uspěli, mohli by mít o jednoho poslance víc. Státní volební komise podle koalice špatně přepočítala hlasy v takzvaném druhém skrutiniu. Podle šéfa STAN Víta Rakušana je nepochopitelné, že druhé ANO, které ztratilo na vítěze voleb 40.000 hlasů, získalo o jeden mandát víc než vítěz voleb.

Píše se na Deník.cz