Krimi

Žena z Brna chtěla prodat obnošené lyžáky, místo toho přišla o tři miliony

Žena z Brna chtěla prodat obnošené lyžáky, místo toho přišla o tři miliony
Zdroj: Thinkstockphotos

Žena chtěla prodat lyžáky, ale místo zaslaných peněz jí z účtu zmizela závratná částka, přesněji tři miliony korun. Policisté už se případem zabývají a varují, že internetová kriminalita je v poslední době na vzestupu.

Žena z Brna se nedávno pokusila na internetu prodat za 1 500 korun použité boty na lyže. Netrvalo dlouho a ozvala se jí neznámá zájemkyně, která chtěla lyžáky koupit.

"V následné rychlé, výhradně virtuální komunikaci kupující žena, údajně ze středních Čech, nabídla odeslání kupní ceny na platební kartu prodávající. A obratem zaslala na mobil odkaz k uskutečnění transakce," informoval jihomoravský policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Po vyplnění veškerých údajů o platební kartě do internetového formuláře, s jehož vypsáním nakupující žena ochotně pomáhala, postupně přišly prodávající ženě ověřovací číselné kódy. Ty pak zadala do jiného internetového formuláře, který vypadal důvěryhodně.

Související obsah

​"Prodávající to prý sice připadalo jako trochu divné, ale domnívala se, že se jedná o nový způsob platby. Zvlášť, když jí přišla zpráva, že vše proběhlo v pořádku a že peníze dorazí druhý den na její účet. Večer jí ale dorazila v angličtině zpráva z banky, že tuto může kontaktovat," vysvětlil mluvčí policie.

Ženu však následně zaskočilo neúspěšné přihlášení do mobilního bankovnictví. Ráno proto okamžitě kontaktovala svou banku a zjistila, že ji přes noc z účtu zmizely tři miliony korun. Případem se už nyní zabývá policie.

"Internetová kriminalita zažívá v poslední době velký boom. Jen na jihu Moravy vyšetřují kriminalisté více než devět set případů, které mají spojitost s internetem. Škoda se pohybuje přes sto padesát milionů korun," dodal Malášek.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Piráti a STAN podali ústavní stížnost kvůli přepočtu hlasů z voleb

Koalice Pirátů a Starostů podala stížnost k Ústavnímu soudu kvůli přepočtu hlasů v říjnových sněmovních volbách. Nejvyšší správní soud jejich stížnost zamítl. Pokud by uspěli, mohli by mít o jednoho poslance víc. Státní volební komise podle koalice špatně přepočítala hlasy v takzvaném druhém skrutiniu. Podle šéfa STAN Víta Rakušana je nepochopitelné, že druhé ANO, které ztratilo na vítěze voleb 40.000 hlasů, získalo o jeden mandát víc než vítěz voleb.

Píše se na Deník.cz