Zajímavosti

Dramatické finále přineslo slzy i krev! MasterChef Česko má novou vítězku

Finále kulinářské soutěže MasterChef Česko 2021 už má vítězku. Veronika, kterou každý zná pod přezdívkou Besky, vyhrála milion korun a titul MasterChefa. Její soupeřky ve finále Petra a Jitka tak odešly domů s prázdnou.

Je dobojováno. Z 16 finalistů se do letošního závěrečného boje o trofej MasterChefa a o milion korun dostaly Petra, Jitka a Besky. Letošní ryze ženské finále vyhrála usměvavá sedmadvacetiletá Veronika Danišová, kterou diváci znají pod přezdívkou Besky.

Slovenka, která trvale žije a tvoří v Česku, zaujala tři nejznámější tuzemské šéfkuchaře tříchodovým menu inspirovaným pohádkou Malá mořská víla, její nejoblíbenější pohádkou.

Porotce zaujalo propracované menu v podání Besky nejvíc ze všech, a tak zvítězila a odnesla si jeden milion korun a titul MasterChef Česko 2021! Na rozdíl od pohádky Hanse Christiana Andersena, která nekončí úplně šťastně, její příběh šťastný konec rozhodně má. 

Související obsah

​"Příběh o Malé mořské víle neskončil tragicky," zaznělo z úst novopečené vítězky, která se hned po vyhlášení výsledku rozplakala štěstím. A vzápětí se slzami v očích dodala: "Mně se změní celý život, je to krásný a vydřený dar. Mám z toho velkou radost. Ještě dětem budu vyprávět, že maminka byla MasterChef milované České republiky."

​V dosud nejdramatičtějším finále se Besky utkala s bývalou juniorskou vítězkou Australian Open Jitkou a 31letou violoncellistkou Petrou. Právě Petra se postarala o drama, když se ošklivě pořezala a následně rozlila krém. Chvílemi to dokonce vypadalo, že dezert ani nenaservíruje.

Související obsah

Naopak Besky si šla v klidu za svým a do finále se probojovala na rozdíl od svých soupeřek naprosto bez chyb. Potvrdila se tedy slova jejího mentora, michelinského kuchaře Radka Kašpárka, který jí už na castingu řekl: "Mně se často nestává, abych při prvním soustu poznal, že přede mnou možná stojí budoucí MasterChef." 

Veronika tak přebírá štafetu po Romanu Stašovi, který jí k vítězství pogratuloval přímo ve finále. Sledoval ho tam totiž jako host. S ním tam byl i Pavel Berky a většina účastníků letošního ročníku MasterChefa. Finalistky tam také měly blízké osoby, s Besky tam vše prožívala její maminka.

Pokud vám finále uniklo, můžete ho sledovat zde na portálu Voyo. Tam najdete všechny díly této řady a zároveň i té předchozí.

Podívejte se na cestu soutěží výherkyně Besky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Piráti a STAN podali ústavní stížnost kvůli přepočtu hlasů z voleb

Koalice Pirátů a Starostů podala stížnost k Ústavnímu soudu kvůli přepočtu hlasů v říjnových sněmovních volbách. Nejvyšší správní soud jejich stížnost zamítl. Pokud by uspěli, mohli by mít o jednoho poslance víc. Státní volební komise podle koalice špatně přepočítala hlasy v takzvaném druhém skrutiniu. Podle šéfa STAN Víta Rakušana je nepochopitelné, že druhé ANO, které ztratilo na vítěze voleb 40.000 hlasů, získalo o jeden mandát víc než vítěz voleb.

Píše se na Deník.cz