Zahraničí

Německo má novou vládu. Ta chce mimo jiné legalizovat konopí

Německo má novou vládu. Ta chce mimo jiné legalizovat konopí
Zdroj: Profimedia

Novou německou vládu budou tvořit strany SPD, Zelení a FDP. Koaliční smlouvu představil ve středu kandidát na kancléře Olaf Scholz (SPD).

Německo má novou vládu. Koalice SPD, Zelených a FDP uzavřela koaliční smlouvu. Schválení smlouvy bude jedním z posledních úkonů kancléřky Angely Merkelové v úřadu. Nová vláda má za cíl schválit několik nových zákonů, a to například i zákon o řízené distribuci konopí.

Koaliční smlouvu představil ve středu kandidát na kancléře Olaf Scholz (SPD). Koalice se skládá ze stran SPD, FDP a Strany zelených.

Související obsah

​Jednotlivé strany už si rozdělily i ministerstva. SPD podle portálu WAZ připadne kromě spolkového kancléřství také ministerstvo obrany, práce, zdravotnictví a nové ministerstvo výstavby. Co se Zelených týče, ti budou mít pod sebou ministerstvo hospodářství, klimatu a také ministerstvo zahraničí. FDP bude pak v čele ministerstev dopravy nebo financí.

Nová vláda si klade spoustu cílů. Mezi ně patří například regulace nájemného. Dalším z cílů je pak i řízená distribuce konopí. To by bylo k dostání ve specializovaných obchodech. "Zajistilo by to kontrolu kvality, zabránilo přenosu kontaminovaných látek a zajistilo ochranu nezletilých," píše se k řízené distribuci konopí v koaliční smlouvě. Nová vláda se chce také více zaměřit na ochranu klimatu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala dopravní nehoda

Dálnici D7 ve směru na Chomutov zablokovala v pátek večer dopravní nehoda dvou osobáků. Komunikace je na 70. km uzavřena.

Píše se na Deník.cz