Domácí

Poslední rozloučení s Kamilou Moučkovou: Před smrtí nahrála vzkaz

Poslední rozloučení s Kamilou Moučkovou: Před smrtí nahrála vzkaz
Zdroj: Profimedia

Ve středu se uskutečnilo poslední rozloučení s moderátorkou Kamilou Moučkovou v kostele U Salvátora v Praze. Pandemie covidu-19 znemožnila veřejné rozloučení, a proto se obřad posunul o rok. Účastnili se ho mnozí přátelé zesnulé legendy.

Moderátorka, která ovlivnila generace českých žurnalistů, zesnula 24. listopadu 2020 v Domově svatého Karla Boromejského v pražských Řepích. Posmrtně se rozloučila se svými přáteli a kolegy svým posledním nahraným záznamem: "Vy všichni, kteří jste se se mnou přišli rozloučit. Děkuji, mám vás ráda." O posledním rozloučení informoval portál Blesk.cz.

Ve svém záznamu dále poděkovala všem a připomněla, aby lidé nebrečeli. Tvrdila totiž, že měla "krásný, dlouhý a zajímavý život, takže to není žádná tragédie. Zapalte svíčku a nalijte čtyři sklenice vína. A připijte si se mnou na život…"

Související obsah

​Moučková se proslavila v 50. a 60. letech, kdy ji mohli diváci vidět na černobílých obrazovkách. Slibně rozjetou kariéru zastavil příjezd sovětských vojsk v srpnu 1968. V normalizačním období nemohla dále pracovat jako moderátorka a živila se například jako uklízečka, servírka anebo jako prodavačka.

Patřila mezi signatáře Charty 77. Po pádu komunistické strany se vrátila na obrazovku a pokusila se i politicky angažovat svojí kandidaturou za Občanská demokratická aliance (ODA). V roce 2013 dostala cenu Arnošta Lustiga a prezident republiky Miloš Zeman jí udělil medaili Za zásluhy.

Poslední rozloučení s Kamilou Moučkovou:

krik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz