Domácí

Jihočeský kraj motivuje k očkování. Nabízí slevy i lístky na utkání zadarmo

Hygienici na jihu Čech chtějí motivovat lidi k očkování slevami a výhodami. Lidé, kteří se prokážou potvrzením o vakcinaci, budou mít například levnější sezonní skipas nebo vstupenky na sportovní utkání.

Za očkování dvě vstupenky na extraligový hokejový zápas zdarma. Tímto způsobem se snaží motivovat sportovní fanoušky českobudějovičtí hokejisté. "Podporujeme to, aby těch očkovaných bylo co nejvíc, a aby na hokej přijít mohli. To znamená, že jsme každému, kdo se nechal od pondělí očkovat, slíbili dvě vstupenky," uvedl mluvčí HC Motor České Budějovice Tomáš Kučera.

K výzvě krajské hygieny podpořit očkování se připojily i další sportovní kluby v Českých Budějovicích, včetně volejbalistů a fotbalistů.

"Mně přišlo rozumné oslovit mladé lidi prostřednictvím těchto klubů. Využít to, že jsou sportovci očkovaní a že veřejnost zvláště mladých lidí jim věří možná víc než v současné době komukoliv jinému," řekla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Související obsah

Třeba lyžařský areál v Lipně nad Vltavou nabízí výhodnější cenu skipasu. "Nejvýhodnější cena celosezonního skipasu platí vždy jen na začátku podzimu. My jsme rozhodli, že ji prodloužíme pro všechny klienty, kteří to očkování budou mít. Řádově to jsou stokoruny," informoval ředitel Skiareálu Lipno Matěj Kratochvíl.

Lyžaři by si měli kvůli covidovým opatřením zakoupit skipas online na webových stránkách. Potvrzením o očkování se následně prokážou u pokladny. "Mě by to nepřesvědčilo tohle. Nemám důvod jenom kvůli tomu, abych dostal někam lístek," řekl jeden z dotázaných.

Pokud se motivační kampaň osvědčí, mohla by se rozšířit i do dalších krajů. "S několika řediteli jsem se o tom bavila, dávala jsem jim to jako jeden z možných nápadů," uzavřela Kotrbová.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Piráti a STAN podali ústavní stížnost kvůli přepočtu hlasů z voleb

Koalice Pirátů a Starostů podala stížnost k Ústavnímu soudu kvůli přepočtu hlasů v říjnových sněmovních volbách. Nejvyšší správní soud jejich stížnost zamítl. Pokud by uspěli, mohli by mít o jednoho poslance víc. Státní volební komise podle koalice špatně přepočítala hlasy v takzvaném druhém skrutiniu. Podle šéfa STAN Víta Rakušana je nepochopitelné, že druhé ANO, které ztratilo na vítěze voleb 40.000 hlasů, získalo o jeden mandát víc než vítěz voleb.

Píše se na Deník.cz