Domácí

Prezident Miloš Zeman opustil nemocnici, strávil v ní více než měsíc

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek opustil Ústřední vojenskou nemocnici v Praze (ÚVN), kde byl ze zdravotních důvodů hospitalizován od 10. října.

Miloš Zeman ve čtvrtek opustil Ústřední vojenskou nemocnici v Praze, kde kvůli zdravotním komplikacím ležel od 10. října. Z nemocnice ho krátce po 10. hodině odvezla sanitka do sídla v Lánech. Prezident při odjezdu vidět nebyl, výjezd z budovy totiž zakrývaly nevyvezené popelnice.

Ústřední vojenská nemocnice přitom doporučuje, aby se hlava státu v nemocnici léčila i nadále. "Pan prezident i jeho rodina a nejbližší spolupracovníci byli opakovaně informováni o jeho zdravotním stavu, o predikci vývoje a o možných rizicích a komplikacích. ÚVN nadále doporučuje jako nejvhodnější péči poskytovanou ve specializovaném zdravotnickém zařízení pod vedením odborného lékařského týmu, nicméně vzhledem k významnému zlepšení zdravotního stavu pana prezidenta plně respektuje jeho rozhodnutí upřednostnit naplňování svých ústavních povinností mimo zdravotnické zařízení a ukončit hospitalizaci v ÚVN," stojí v tiskové zprávě ÚVN.

Související obsah

O Zemana se v Lánech bude nyní starat pečovatelská služba společnosti SENIOR HOME GROUP, které ÚVN předala veškerou potřebnou zdravotní dokumentaci a ošetřovatelský plán. 

Šéf lékařského konzilia prezidenta republiky Tomáš Zima ve čtvrtek odpoledne potvrdil, že Miloš Zeman opustil nemocnici na vlastní přání. Dodal, že prezident potřebuje nepřetržitou 24hodinovou péči. Podle Zimy bude prezidenta v Lánech pravidelně navštěvovat šéf ÚVN Miroslav Zavoral. Konzilium se opět sejde k posouzení zdravotního stavu Miloše Zemana v první třetině prosince. 

Prezident ​Zeman minulou středu v exkluzivním rozhovoru pro TV Nova uvedl, že už se cítí dobře, denně pracuje a těší se, až se do plnění svých povinností ponoří ještě intenzivněji. V pátek se chystá jmenovat Petra Fialu (ODS) premiérem a potom si bude zvát jednotlivé kandidáty na ministry.

Vedoucí hradní kanceláře Vratislav Mynář následně na odpolední tiskové konferenci informoval, že Zeman v pátek ve 12:00 jmenuje Petra Fialu premiérem. V pondělí by se měl prezident navíc zúčastnit jednání zástupců V4.

Vratislav Mynář oznámil Zemanův program po propuštění z nemocnice. Více informací se dozvíte v reportáži:

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz