Koronavirus

V Česku zemřelo další dítě s covidem. Dívce bylo teprve deset let

V Česku zemřelo další dítě s covidem. Dívce bylo teprve deset let
Ilustrační foto Zdroj: TV Nova

V Česku zemřelo další dítě s nemocí covid-19. Desetiletá dívka zemřela 24. listopadu. Zřejmě pocházela z Ústeckého kraje.

Desetiletá dívka, která ve středu zemřela s onemocněním covid-19, zřejmě pocházela z Lounska v Ústeckém kraji. Vyplývá to z informací ministerstva zdravotnictví.

Od začátku covidové epidemie zemřelo v souvislosti s covidem-19 celkem pět dětí do patnácti let, z toho čtyři dívky a jeden chlapec. První obětí v této věkové kategorii byla osmiletá dívka z Plzeňského kraje, která zemřela 22. února.

Související obsah

​Za středu v Česku přibylo 18 004 nakažených koronavirem. V nemocnicích je s covidem aktuálně 5 886 pacientů, z toho 848 v těžkém stavu. S covidem v Česku zemřelo celkem 32 523 lidí.

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) ve čtvrtek rozhodne o vakcinaci proti covidu-19 u dětí ve věku od 5 do 11 let. Děti v tomto věku by byly očkovány vakcínou od firem Pfizer/BioNTech, ale pouze třetinou obvyklé dávky.

Zdroj: ministerstvo zdravotnictví

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Švýcarsko omezilo vstup do země pro Čechy

Od sobotní osmé hodiny večer omezilo Švýcarsko vstup Čechů do země bez ohledu na očkování. "Čeští občané s trvalým pobytem ve Švýcarsku musí při vstupu do země předložit test a nastoupit desetidenní karanténu. O zpřísnění pravidel Švýcarsko bohužel dopředu neinformovalo," uvedl ministr zahraničí v demisi Jakub Kulhánek (ČSSD).

Píše se na Deník.cz