Koronavirus

Na Slovensku začal tvrdý lockdown, platí zákaz vycházení

Od čtvrtka vstoupilo Slovensko do lockdownu kvůli stále rostoucímu počtu nemocných covidem-19. V zemi se zavřela většina obchodů. Platí také zákaz vycházení, lidé mohou chodit pouze do zaměstnání a studenti do škol. Vláda chce tímto způsobem omezit pohyb osob nejméně na 14 dní.

Většina obchodů na Slovensku je zavřená. Lidé mohou jen na nákup potravin, obuvi, potřeb pro zvířata nebo do lékáren. Na rozdíl od minulého lockdownu zůstávají otevřené školy.

Mnozí Slováci jsou pořádně naštvaní. Vláda ještě před pár dny slibovala těm, co se naočkují, výhody. Jenomže i pro ně se teď zavřely hotely, aquaparky a skončil v podstatě celý společenský život.

Související obsah

​"Já jako naočkovaný teď budu dodržovat stejná opatření jako nenaočkovaní. Je to svým způsobem nespravedlivé," svěřil se muž v anketě TV Nova.

Opatření, která platí na Slovensku od půlnoci, mají za cíl omezit kontakty mezi obyvateli. Slovensko patří mezi země, kde se nákaza šíří nejrychleji na světě. V nemocnicích už s covidem-19 leží skoro 3 200 pacientů. Podle odborníků je za současnou situací nízká proočkovanost, ta se sotva přehoupla přes 47 procent.

Počty nakažených v Evropě nadále stoupají:

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Piráti a STAN podali ústavní stížnost kvůli přepočtu hlasů z voleb

Koalice Pirátů a Starostů podala stížnost k Ústavnímu soudu kvůli přepočtu hlasů v říjnových sněmovních volbách. Nejvyšší správní soud jejich stížnost zamítl. Pokud by uspěli, mohli by mít o jednoho poslance víc. Státní volební komise podle koalice špatně přepočítala hlasy v takzvaném druhém skrutiniu. Podle šéfa STAN Víta Rakušana je nepochopitelné, že druhé ANO, které ztratilo na vítěze voleb 40.000 hlasů, získalo o jeden mandát víc než vítěz voleb.

Píše se na Deník.cz