Zahraničí

Lékaři Bidenovi odstranili ze střeva výrůstek, báli se možné rakoviny

Lékaři Bidenovi odstranili ze střeva výrůstek, báli se možné rakoviny
Zdroj: TV Nova

Americký prezident Joe Biden minulý týden podstoupil kolonoskopii, při které mu byl z tlustého střeva odstraněn nezhoubný, pomalu rostoucí, ale potenciálně předrakovinový výrůstek. Vyplývá to z vyjádření lékaře. Bílý dům přitom celou dobu tvrdil, že šlo o preventivní prohlídku.

Válcovitý adenom, nezhoubný nádor původem ze žlázových buněk, se podobal výrůstku, který Bidenovi odstranili už v roce 2008. Tehdy mu lékaři doporučili, aby podstoupil za několik let preventivní prohlídku, informuje New York Post.

Biden, který je nejstarším prezidentem USA a který v sobotu oslaví 79. narozeniny, tak má po pátku za sebou další návštěvu nemocnice. V té se dlouho nezdržel. Ještě v pátek omilostní krocana, jde o tradici amerických prezidentů před svátkem díkůvzdání, kdy je právě krocan oblíbenou pochoutkou Američanů.

Související obsah

​Před odjezdem do nemocnice, kde Biden v narkóze podstoupil kolonoskopii, předal moc právě viceprezidentce Kamale Harrisové. Pravomoci prezidenta Spojených států si tak převzala poprvé v historii USA žena.

Na své viceprezidenty spoléhalo v minulosti během lékařských vyšetření několik prezidentů USA. Například George Bush předával pravomoci Dicku Cheneymu. A na kolonoskopie měl chodit i Donald Trump. Uspat se ale prý nikdy nenechal, podle svých bývalých spolupracovníků právě proto, aby pravomoci nemusel předávat svému zástupci Mikeu Pencovi.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz