Krimi

Policista měl prodávat kokain, hrozí mu pět let za mřížemi

Policista měl prodávat kokain, hrozí mu pět let za mřížemi
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Pražský státní zástupce obžaloval již bývalého policistu z výroby drog a z nakládání s drogami. Policista si měl přivydělávat prodejem kokainu. Není to jediný podobný případ za poslední dobu.

Ve 107 případech si měl policista, sloužící na pražském oddělení, loni přivydělat prodejem kokainu, který zřejmě i sám užíval. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) v pátek informovala o tom, že policistu obžaloval státní zástupce.

"Státní zástupce Městského státního zastupitelství v Praze podal v půlce listopadu 2021 obžalobu na obviněného (dnes již bývalého) policistu, a to ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, dále z přečinu výroba a jiné nakládání s látkami s hormonálním účinkem," uvedla GIBS.

Související obsah

​"Tři civilní osoby pak byly obžalovány ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, z toho ve dvou případech ve stadiu pokusu," doplnila GIBS. Trojici hrozí až 18 let ve vězení.

Obžalovaný policista přivedl vyšetřovatele na stopu organizované skupiny Čechů, kteří měli dovážet drogy ze Španělska. "Policistův dodavatel jakožto hlavní organizátor této trestné činnosti drogy získával přes kontakty působící ve Španělsku, a to konkrétně přes Čecha, který ve Španělsku pobýval. Další muž měl pak působit jako kurýr. Na základě této skutečnosti byla zmapována cesta hlavního organizátora za jeho komplicem do Španělska za účelem domluvení obchodu. Ihned po jejich společném příjezdu do Česka došlo dne 5. prosince k zadržení," přiblížila GIBS. Policistovi hrozí až pět let za mřížemi.

Podívejte se na reportáž TV Nova k případu:

​Další policista dostal za drogy podmínku

Loni v létě byl kvůli drogám obžalován policista ze Středočeského kraje. Kromě toho, že vyráběl metamfetamin, tak do Česka ze zahraničí vozil pseudoefedrin, který sloužil na výrobu drogy.

Související obsah

​"V rámci detailního prověřování bylo zjištěno, že je policista uživatelem drog a vzhledem k tomu, že mu docházely peníze na jejich koupi, tak se rozhodl se naučit drogu takzvaně podomácku vyrobit. Při domovní prohlídce v policistově bytě jsme zajistili několik věcí k výrobě metamfetaminu i samotný metamfetamin," uvedla GIBS. Policistovi hrozilo pět let za mřížemi, podle portálu iDNES nakonec dostal dva roky s podmínkou na 30 měsíců.

Další informace k případu najdete v reportáži TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz