Domácí

Řidič na Prostějovsku zůstal po havárii zaklíněný v autě, to začalo hořet

Všechny složky záchranného systému zaměstnala v neděli ráno tragická nehoda auta na Kroměřížsku. Spolujezdkyně zemřela, řidič se zranil. Další smrtelná nehoda se stala v Olomouckém kraji, odpoledne tam začalo hořet havarované auto se zaklíněným řidičem.

Nehoda se stala v neděli před půl osmou nedaleko obce Hlinko pod Hostýnem. "Havarovalo tam osobní auto, ve kterém jeli dva lidé," informoval policejní mluvčí Petr Jaroš.

Podle policistů šofér z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo komunikaci. Spolujezdkyně na místě zemřela. "Sám řidič utrpěl poranění, která si vyžádala transport do nemocnice," doplnil Jaroš.

Související obsah

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému (IZS). Silnice 438 mezi obcí Bílavsko a obcí Hlinsko pod Hostýnem byla v době nehody a následného vyšetřování uzavřená.

Řidič zůstal zaklíněný v hořícím autě

Další tragická nehoda se stala v Olomouckém kraji poblíž hranic s Jihomoravským krajem. Kvůli počasí tam krátce před 17. hodinou havaroval řidič jedoucí mezi Těšicemi a Ivanovicemi na Hané. Sjel do příkopu a narazil do stromu, auto se převrátilo na střechu.

"Řidič zůstal v kabině zaklíněn. Následně motorový prostor začal hořet. Během hasebních prací byl pomocí hydraulických nástrojů z auta vyproštěn řidič. Zahájili jsme resuscitaci, která byla i přes veškerou naši snahu neúspěšná a lékař zdravotnické záchranné služby musel konstatovat smrt," uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz