Domácí

Zákaz vánočních trhů je podle Fialy špatné rozhodnutí. Co si myslíte vy? ANKETA

Podobně jako Most i další obce v Česku přistoupily k vypuštění slov "vánoční" či "adventní" z názvů trhů nebo trhy přejmenovaly úplně, aby mohly v tradici pokračovat. Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) popsal, že opatření, která omezují konání trhů, matou lidi.

"Na náměstí pořádáme trhy celý rok, nyní v nich pokračujeme. Nemají žádný název, nejsou nijak pojmenované," řekla k trhům v Kladně mluvčí města Lenka Růžková. Kladno se tak přidalo k dalším městům, které si nechtějí nechat vzít předvánoční tradici. Například města Most a Liberec své trhy přejmenovaly na farmářské.

Sobotní rozsvěcení stromu v Kladně doprovázel bohatý kulturní program. "Zazpívaly děti ze Základní umělecké školy 9. května, dále byl koncert 4 Tenorů v kostele Nanebevzetí Panny Marie, spolu s panem primátorem pak zahájili asi 25minutovou show zakončenou rozsvícením stromu," nastínila Růžková.

Související obsah

​"Letos bylo na stromě necelých 300 obálek, které ukrývaly vánoční přání dětí z dětských domovů v Kladně a okolí, všechny obálky si Kladenští rozebrali. Od včerejšího večera je v provozu kluziště na náměstí Starosty Pavla, dnes od 10 hodin se bruslí i na Václavském náměstí v Kročehlavech," doplnila Růžková. Poznamenala, že na trzích není možné prodávat alkohol.

Podívejte se na video z trhů v Kladně:

​Jak je to s vánočními a adventními trhy ve vaší obci? Pište nám na zpravy@nova.cz nebo na náš facebook.

V Mělníku pokračují trhy pod celoročním označením Mělnické trhy. V sobotu tam rozsvěceli vánoční strom a tuto událost oslavili různými vystoupeními a dalšími akcemi.

🎄Vítání adventu | 27. 11. 2021 Foto: Šárka Zikmundová Včera byl v rámci pravidelných Mělnické trhy rozsvícen vánoční...

Posted by Město Mělník on Sunday, November 28, 2021

K nařízení se v neděli vyjádřil také designovaný premiér Petr Fiala. Jemu si stěžovali lidé při jeho sobotní návštěvě Zlína. "Lidé vůbec nerozumí tomu, proč byly zakázány vánoční trhy, proč tímto způsobem a jak je možné, že mohou jít nakupovat a může být nějaký jiný trh, který se jmenuje jinak, ale nemůže to být vánoční trh. To není žádné politické stanovisko. Obyčejní lidé, kteří nad tím přemýšlí, to nechápou a diví se a považují to za špatné rozhodnutí. V takových rozhodnutích není možné pokračovat," prohlásil.

​Podívejte se na reportáž TV Nova o zákazu vánočních trhů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz