Domácí

Plameny z krbu popálily rodinu. Nejhůř dopadla malá holčička

Všechny záchranné složky se v neděli večer sjely do jednoho z bytů na zlínském sídlišti, kde se popálila mladá rodina. Podle hasičů se při manipulaci s lihovým krbem zranil muž, jeho malá dcera i manželka, která se vrhla dvojici na pomoc. Dívenka skončila v nemocnici.

Stačil okamžik a rodinná pohoda u krbu se hrozivě zvrtla. Při manipulaci s otevřeným ohněm a s hořlavinou se zranili tři lidé.

"Líh, který muž doléval do lihového krbu, vzplál a rozprsknul se po obývacím pokoji. V něm se však kromě něj nacházela i jeho maličká dcera," objasnila mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Související obsah

​Dvojice se popálila a stejně tak i žena, která se manželovi s dcerou vrhla na pomoc. Záchranáři chtěli na místo vyslat vrtulník, kvůli špatnému počasí ale nemohl žádný vzlétnout. Museli si tak poradit jinak.

"Žena i muž utrpěli jen lehké zranění. Popáleniny nebyly závažného charakteru. Nejhůře na tom byla malá holčička, kterou transportovala sanita na popáleninové centrum do Brna Bohunic," uvedli záchranáři prostřednictvím sociálních sítí.

Plameny poškodily také nábytek. "Na místo nehody se okamžitě sjely všechny složky IZS včetně hasičů ze Zlína i Fryštáku," dodala Javoříková. Operační důstojník na místo neštěstí vyslal vyšetřovatele hasičů, který zjistil, že za popálením příbuzných stála špatná manipulace s hořlavinou. Škodu na majetku s majitelem bytu vyčíslil na 30 tisíc korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz