Domácí

Lyžaři již vyhlížejí letošní sezónu. První skiareály se otevřou o víkendu

S prvním sněhem vyhlíží mnoho nedočkavých lyžařů otevření skiareálů. První z nich se otevřou již tento víkend. Výjimkou je skiareál Monínec, kde se jezdí již teď.

Nedočkaví lyžaři a snowboardisté již s prvním sněhem, který pokryl Česko během víkendu, vyhlížejí začátek zimní sezóny. Není ani divu vzhledem k tomu, že minulý rok kvůli epidemiologickým opatřením prakticky vůbec nebyla.

Většina skiareálů s prvním sněhem ale zatím neotevřela a dál se připravuje na nadcházející sezónu. Výjimkou je ale například skiareál Monínec ve Středočeském kraji. Ten svou sezónu již zahájil a první příznivce zimních sportů přivítal už 3. 11. Lyžuje se zde jak ve dne, tak večer a na sjezdovce leží 40 až 60 cm převážně technického sněhu.

Související obsah

​"Zhruba až do vánočních svátků se bude jezdit na horní části Hlavní sjezdovky, kterou obsluhuje vlek kotva. Následně by měla být v provozu nejen celá Hlavní sjezdovka, dlouhá 1,2 km, ale i Hotelová sjezdovka. Tomu pak přizpůsobíme také provozní dobu celého areálu," říká výkonný ředitel skiareálu Monínec Jaroslav Krejčí ml.

Většina skiareálů otevře až v prosinci. První z nich již nadcházející víkend, tedy 4. prosince. Budou to například skiareály Boží Dar, Deštné v Orlických horách, Klínovec nebo Pec pod Sněžkou. Další se poté otevřou nadcházející víkend od 11. prosince. Těch už bude o poznání více, jedná se například o Bílou, Červenohorské sedlo, Dolní Moravu, Malou Úpu, Skicentrum Kohútka nebo Špindlerův Mlýn. Zbytek skiareálů se pak otevře po 18. prosinci.

Abyste si mohli užít zimní sportování na sjezdovkách, bude potřeba být očkovaný nebo případně předložit potvrzení o prodělání nemoci v posledních šesti měsících. "Při nákupu permanentky tak bude nutné ukázat Tečku nebo tištěný covid certifikát. V uzavřených kabinkách budete muset mít ochranu dýchacích cest," napsal na svůj twitterový účet ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz