Zajímavosti

Zemřela herečka Arlene Dahlová, matka Odpadlíka a exmanželka Old Shatterhanda

Zemřela herečka Arlene Dahlová, matka Odpadlíka a exmanželka Old Shatterhanda
Zdroj: Adam Scull / PHOTOlink / Profimedia

Ve svém domě na newyorském Manhattanu v pondělí ve věku 96 let zemřela herečka Arlene Dahlová. Hollywoodská kráska 50. let hrála ve filmu Cesta do středu země nebo v seriálu Odpadlík, kde ztvárnil hlavní roli její syn Lorenzo Lamas.

Smrt herečky potvrdil její manžel Marc Rosen i slavný syn Lorenzo Lamas. "Máma zemřela dnes ráno v New Yorku. Měla nejpozitivnější vliv na můj život. Budu si pamatovat její smích, její radost, její důstojnost, když se orientovala ve výzvách, kterým čelila," napsal herec na sociální sítě.

S maminkou si zahrál v seriálu Odpadlík, kde ztvárnil drsného motorkáře. Na Arlene Dahlovou vzpomíná jako na ženu, která nikdy o nikom neřekla nic zlého. "Její schopnost odpouštět mě občas nechávala beze slov," dodal Lamas. "Miluju tě mami navždy... Odpočívej v pokoji," dodal na závěr.

Související obsah

​Arlene Dahlovou ještě předtím, než odstartovala kariéru herečky, média ráda označovala za jednu z nejkrásnějších dívek světa. Začínala jako modelka a v Hollywoodu se prosadila v roce 1947 snímky Life with Father a My Wild Irish Rose. Kráska zaujala režiséry natolik, že získávala jednu roli za druhou. Objevila se například ve filmech Woman’s World, Desert Legion, Here Come the Girls, Jamaica Run, The Diamond Queen, Inside Straight, No Questions Asked nebo Ambush.

Češi ji mohou znát zejména ze seriálu Odpadlík nebo z filmu Cesta do středu země, kterou v roce 1959 zrežíroval Henry Levin.

Arlene se prosadila i na poli s módou. Založila také společnost na výrobu kosmetiky a spodního prádla Arlene Dahl Enterprises a známé jsou i její knihy o astrologii a kráse.

Arlene plnila i bulvární plátky. Ty řešily nejen její randění s mladým Johnem F. Kennedym, ale i manželství se slavnými kolegy, informuje The New York Times. Jejím prvním mužem byl Lex Barker, který hrál Tarzana nebo Old Shatterhanda ve filmu Vinnetou. Jak kdysi řekla magazínu People, byl "nejhezčí muž, jakého kdy viděla". Rozvedli se v roce 1952 po roce a půl manželství. O dva roky později se provdala za argentinského herce Fernanda Lamase. Z bouřlivého manželství vzešel syn Lorenzo Lamas. Vdala se ještě čtyřikrát. Naposledy v roce 1984, kdy řekla "ano" designérovi Marcovi Rosenovi.

Zdroj: Christophel / RnB © Universal International Pictures / Profimedia

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz