Zahraničí

Neuvěřitelný spor! Žena vysoudila miliony za to, že lékař dovolil, aby se narodila

Neuvěřitelný spor! Žena vysoudila miliony za to, že lékař dovolil, aby se narodila
Evie Toombesová společně se svým bratrem, princem Harrym a vévodkyní Meghan Zdroj: Profimedia.cz

Evie Toombesová vysoudila miliony za to, že lékař její matce dovolil ji počít. Toombesová se totiž narodila s vážným postižením, kterému ale bylo možné předejít.

Evie Toombesová vyhrála ve Velké Británii možná bizarně znějící soudní spor. Soudila se totiž s lékařem, který její matce dovolil, aby se dívka vůbec narodila. Toombesová má totiž vážné postižení, a to sice rozštěp páteře. Kvůli tomu musí být dvacetiletá Evie třeba i na 24 hodin napojená na hadičky. Informoval o tom britský deník Daily Mail.

Nic z toho by se přitom nemuselo stát, kdyby tehdy lékař, doktor Mitchell, její matce doporučil těhotenství odložit. Matka Evie měla totiž mít v těhotenství nedostatek kyseliny listové, který podle lékařů přispívá k možnosti, že se dítě narodí s tímto druhem postižení. Podle Evie měl tehdy lékař správně doporučit její matce těhotenství odložit a informovat ji o nutnosti konzumace doplňků kyseliny listové. Kvůli tomu by se Evie ani nikdy nenarodila.

Související obsah

​Matka Evie tvrdí, že by sama těhotenství odložila, pokud by jí to lékař nedoporučil. Ten však nic takového neudělal. "Lékař mi řekl, že pokud jsem se již před tím stravovala zdravě, není pro mě nutné brát nějaké doplňky stravy," řekla matka Evie Caroline.

Doktor Mitchel to ale popírá. Podle něj Caroline Toombesovou o všech věcech informoval, včetně nutnosti mít dostatečnou hladinu kyseliny listové. Připustil ale, že možná tehdy matce Evie řekl, že při správné stravě nejsou doplňky tak důležité.

Soudkyně Rosalind Coeová dala Toombesové za pravdu. Evie tak bude vyplacena obrovská suma. Její právníci zatím neurčili, jak velká bude, jedná se ale o částku v milionech. Měla by pokrýt veškeré náklady na její rozsáhlou péči, kterou k životu potřebuje.

I přestože je Evie Toombesová vážně postižená, věnuje se sportu. Je jednou z hvězd parkurového skákání, ve kterém soutěží. Zdravotní problémy jí to však značně komplikují. Kvůli rozštěpu páteře má již teď problémy s citlivostí v nohou. Rovněž ale také trpí potížemi s močovým měchýřem a střevy, kterými se tato vada také projevuje. Je téměř jisté, že postupem času se budou její problémy zhoršovat a Evie bude odkázána na invalidní vozík.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz