Počasí

Teploty klesnou pod nulu, víkend přinese sněhovou pokrývku. PŘEDPOVĚĎ

Teploty klesnou pod nulu, víkend přinese sněhovou pokrývku. PŘEDPOVĚĎ
Zdroj: TN.cz

Víkend bude ještě teplotně mírnější, i tak mohou ale denní teploty klesnout pod nulu. V noci bude mrznout každý den, podle předpovědi Českého meteorologického ústavu (ČHMÚ) se můžeme těšit na sněžení. Teploty se výrazněji propadnou během příštího týdne.

Sněžit bude podle ČHMÚ až do konce týdne. Horská služba dokonce v Krkonoších vyhlásila první stupeň lavinového nebezpečí.

"V pátek se přechodně od jihozápadu do střední Evropy rozšíří výběžek tlakové výše. V dalších dnech bude postupovat ze Severního moře přes střední Evropu k jihovýchodu frontální systém spojený s tlakovou níží. Tlaková níže nad střední a jižní Evropou se bude zvolna vyplňovat a současně se prohloubí další tlaková níže nad Atlantikem a bude postupovat přes Britské ostrovy k jihu," uvedli meteorologové.

Ve čtvrtek přes den bude oblačno až zataženo, ojediněle polojasno. Místy se vyskytnou přeháňky, večer bude od severozápadu ve všech polohách sněžit. Denní teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 stupni, v 1000 metrech na horách klesnou k -1 stupni.

Pátek přinese ojedinělé sněhové přeháňky, bude polojasno až oblačno. Večer bude v Čechách od severozápadu oblačnosti přibývat. Noční teploty se budou pohybovat od -1 do -5 stupňů, na místech se sněhovou pokrývkou se propadnou až k -8 stupňům. Ojediněle se také může tvořit náledí. Přes den bude -1 až 3 stupně.

Související obsah

​V sobotu bude převážně zataženo, na východě zpočátku i polojasno. Postupně bude na většině území sněžit. Počítejte i s ojedinělými mrznoucími srážkami, v Čechách se mohou přes den pod 600 metrů vyskytnout smíšené nebo dešťové srážky. Teploty v noci mezi -1 až -5 stupni, na východě klesnou k -7 stupňům. Nejvyšší denní teploty mezi -1 až 3 stupni.

Zataženo až oblačno bude v neděli, na většině území se očekává občasné sněžení nebo sněhové přeháňky. Pod 400 metrů se objeví i smíšené nebo dešťové srážky. Teploty v noci se budou pohybovat od 2 do -2 stupňů, přes den mezi 0 až 4 stupni.

Začátek příštího týdne bude podobný, pravděpodobně bude sněžit a přes den bude mezi -1 až 3 stupni. Ve druhé polovině týdne se výrazně ochladí, v noci bude až -10 stupňů a přes den okolo -3 stupňů.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz