Domácí

Na ministerstvo zdravotnictví vtrhl muž s železnou tyčí. Policie ho hledá

Na ministerstvo zdravotnictví vtrhl na konci října neznámý muž s asi metrovou železnou tyčí v ruce. Dožadoval se vstupu do vyšších pater budov. Když ho bezpečnostní služba odtlačila ke vchodu, odešel. Policie muže hledá.

Pražští policisté hledají neznámého muže. Ten v pondělí 25. října vtrhl do budovy ministerstva zdravotnictví ozbrojený železnou tyčí. 

Muž rychle směřoval k turniketům, kterými se protáhl a pokračoval dále po schodech. Nezvaného hosta však zastavila tamní bezpečnostní služba.

"Přibližně metrový roxor mu vzali z ruky a snažili se muže vytlačit zpět ke vstupním dveřím, což se jim během několika desítek vteřin podařilo," popsal situaci mluvčí policie Jan Rybanský. U vchodu se muž nadále dožadoval vpuštění do vyšších pater budovy. Po nějaké době odešel neznámo kam.

Související obsah

"Případ je prověřován pro trestný čin vyhrožování s cílem působit na úřední osobu, ze kterého je muž podezřelý," uvedl Rybanský. Pokud by jej za čin odsoudil soud, hrozí mu až tříletý pobyt ve vězení.

Na místě pořídily kamery několik videozáznamů. Policisté doufají, že jim pomůžou zjistit, kdo je muž, který na ministerstvo vtrhnul. "Pokud ho poznáváte, kontaktujte linku 158. Děkujeme," žádají policisté.

Na záznam z bezpečnostních kamer se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz