Domácí

Letošní Mikuláš bude opět výjimečný, musí nosit respirátor a držet rozestupy

Už v neděli přijde Mikuláš a opět bude jiný, než jak ho známe. Musí mít ochranu úst, a to i v masce a také musí dodržovat rozestupy. Hygienici doporučují, aby lidé v kostýmech byli očkovaní nebo otestovaní.

Když si v Holešově na Kroměřížsku nasazoval Mikuláš přes vousy respirátor, zjistil, jaká patálie to letos bude. Za ušima mu hned praskly šňůrky. A zatímco sháněl respirátor nový, anděl dezinfikoval zvonečky.

"I nesmrtelné postavy mohou šířit koronavirus, už loni si to myslel ministr zdravotnictví," řekl Tomáš Piska, který se pravidelně převlíká a chodí za Mikuláše.

Související obsah

​Takže i na Mikuláše 2021 budou vzpomínat děti jednou v dospělosti tak, že měl respirátor a dodržoval protiepidemická opatření. "Chtěli bychom připomenout nejen čertu a Mikuláši, že platí zákaz popíjení alkoholických nápojů na veřejných místech," uvedla mluvčí Městské policie Pardubice Lucie Klementová.

A nutné bude dodržovat dvoumetrové rozestupy. V kostymérně východočeského divadla mají teď plné ruce práce. Kostýmy si půjčují hlavně soukromníci, objednávky odpadly u velkých firem. Přitom ceny jsou stejné, co úbor, to 500 korun. "Neočkovaným nepůjčujeme," vysvětlila kostymérka Jana Kosejková

Hygienici navíc doporučují, aby mytické bytosti byly očkované nebo popřípadě otestované.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz