Krimi

Babiš: "Chtěl mě napadnout borec s pistolí a kudlou!". Ukázal i FOTO

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) ve čtvrtek ve videu na facebooku řekl, že se ho měl pokusit napadnout muž vyzbrojený nožem a pistolí. Policie měla muže zadržet na vrátnici. Incident se odehrál minulou středu.

Premiér se o napadení zmínil ve videu na facebooku, kde reagoval na dotaz odpůrce protiepidemických opatření. Ten totiž tvrdil, že je jen otázkou času, než se lidé naštvou a začnou "mordovat" vládu. 

"Samozřejmě, lidé nám vyhrožují, stejně jako vy nám vyhrožujete. Včera (ve středu 27. listopadu, pozn. red.) sem přišel takovýto borec, chtěl mě napadnout, měl kudlu, pistoli a policie ho zpacifikovala na vrátnici," svěřil se premiér v demisi.

Související obsah

„Kdy přestanete mordovat lidi?“ ptá se naštvaný David

„Kdy přestanete mordovat lidi?“ ptá se naštvaný David a vyhrožuje mi. Davide, věřte mi, že covid fakt neřešíme jen tak z plezíru a nedělá nám to radost. Snažíme se chránit lidi. Nebo snad nevěříte tomu, že covid zabíjí? Klidně se stavte na kafe a můžeme to probrat, mějte se fajn 🙂

Posted by Andrej Babiš on Saturday, November 27, 2021

"Můžeme potvrdit, že ke zmíněnému incidentu došlo. Bližší informace sdělovat nebudeme," uvedl mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík.

"Na Úřad vlády dorazila osoba, která byla vzhledem k podezřelému a agresivnímu chování zajištěna a předána policii. Byly u ní zajištěny různé předměty, a to včetně plynové pistole a nože. Další úkony jsou v kompetenci Policie ČR," řekla pro TN.cz mluvčí vlády Jana Adamcová.

Na konci října vtrhl do budovy ministerstva zdravotnictví neznámý muž s asi metrovou železnou tyčí v ruce. Dožadoval se vstupu do vyšších pater budovy. Když ho bezpečnostní služba odtlačila ke vchodu, odešel. Policie muže hledá.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz