Koronavirus

V O2 areně se zatím očkovat nebude. Babiš chce využít současná centra

V pražské O2 areně zatím nevznikne Národní očkovací centrum. Řekl to v pátek premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Skupina PPF prostory nabídla, Babiš chce zanalyzovat, jestli budou potřeba.

Na brífinku kromě Babiše vystoupil ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek, předseda představenstva společnosti Bestsport, která O2 arenu provozuje, Robert Schaffer a zástupci Integrovaného centrálního řídicího týmu Rady vlády pro zdravotní rizika.

"Nové prostory jsou dobré," řekl Babiš. "Po delší poradě jsme se dohodli, že prověříme kapacity, které máme v Praze," uvedl ale. 

"Uděláme analýzu současných kapacit. Za nabídku děkujeme," řekl premiér. Chce zjistit, jak bude fungovat centrum v obchodním domě Kotva.

"V Praze jsou ty čekací doby nejkratší," prohlásil Babiš. Využít hodlá Chodov, Kongresové centrum a nemocnice, například v Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN) a Motol. "Za mě je nejlepší Chodov, tam naočkují za den přes tisíc lidí," doplnil Babiš.

Ve všech krajích mají v centrech pomáhat dobrovolníci. "Je pravda, že ÚVN nemá lidi, ale myslím, že to zvládneme," prohlásil premiér v demisi.

Mnoho lidí podle něj žije pod vlivem dezinformací. Hodlá lžím na internetu bojovat prostřednictvím televize. "Největší důkaz o účinnosti vakcín je pan prezident," dodal.

Související obsah

Národní očkovací centrum v největší hale v Česku fungovala od května do září, jeho chod zajišťovala Ústřední vojenská nemocnice. Zdravotníci tam za den zvládli naočkovat okolo sedmi tisíc lidí, dohromady přes 350 tisíc.

​Babiš a designovaný premiér Petr Fiala (ODS) minulý týden společně vyzvali dosud neočkované, aby si vakcínu proti covidu-19 nechali aplikovat.

Plně naočkovaných je v tuzemsku necelých 60 procent obyvatelstva, posilující třetí dávku zatím dostalo necelých 10 procent z nich. Za čtvrtek přibylo 18 582 případů. V nemocnicích je přes 6 600 nakažených, z toho 1 056 ve vážném stavu.

Na záznam z tiskové konference se podívejte ZDE: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Krátká zpráva

STAN bude v Praze kandidovat samostatně

Hnutí STAN bude v komunálních volbách v Praze kandidovat samostatně. Informoval o tom náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN). "Do voleb jdeme samostatně jako STAN s cílem posílit naši pozici v zastupitelstvu. Z našich městských částí známe problémy Pražanů a jsme pro ně připraveni nadále pracovat na lokální i magistrátní úrovni. Máme ve svých řadách velmi zkušené lidi a unikátní program pro Prahu," napsal Hlubuček na twitteru.

Píše se na Deník.cz