Počasí

Část Česka zasáhnou silný vítr a ledovka, varují meteorologové

Část Česka zasáhnou silný vítr a ledovka, varují meteorologové
Ilustrační foto Zdroj: 'Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek vydal novou výstrahu. Týká se zejména jihovýchodní části republiky a varuje před sobotním silným větrem a dále pak před ledovkou, která se může tvořit až do nedělního rána.

Výstraha před silným větrem s nárazy nad 65 kilometrů v hodině platí od sobotní čtvrté hodiny ráno do šesté hodiny večer.

Týká se tří krajů – částí Libereckého (Frýdlant), Olomouckého (Hranice, Jeseník, Lipník nad Bečvou, Přerov, Šumperk) a celého Moravskoslezského.

Související obsah

​Podle ČHMÚ hrozí poškození stromů a lesních porostů, nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi i možné komplikace v dopravě. "Je třeba dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií," varují meteorologové.

Výstraha před silným větrem:

Zdroj: ČHMÚ

​Češi by ale měli být o víkendu opatrní i kvůli ledovce. Občasné sněžení bude od západu přecházet v déšť se sněhem a místy mohou namrzat chodníky i silnice.

Výstraha platí od sobotního poledne do nedělní šesté hodiny ranní. Týká se částí krajů Jihočeského (Dačice, Jindřichův Hradec, Třeboň) a Pardubického (Česká Třebová, Hlinsko, Chrudim, Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy). Pro Vysočinu a Jihomoravský kraj platí varování týkající se celého území.

Výstraha před ledovkou:

Zdroj: ČHMÚ

"Nebezpečí úrazů při uklouznutí. Problémy v dopravě, zvýšená nehodovost," jmenuje ČHMÚ možné problémy, na které Češi mohou v průběhu víkendu narazit. Varují, že při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli vycházení ven co nejvíce omezit. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně a počítat s prodloužením doby jízdy.

Předpověď počasí na pátek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnice D1 ve směru na Brno je uzavřena, důvodem je srážka několika aut

Dálnice D1 na Vysočině mezi 90. a 102. kilometrem ve směru na Brno je v současné době neprůjezdná. Důvodem je dopravní nehoda několika aut, informuje Policie ČR na twitteru.

Píše se na Deník.cz