Zahraničí

Polsko přijalo od Česka pomoc. Vojáci vyrazí na běloruské hranice

Polsko souhlasilo s pomocí českých a maďarských vojáků na běloruských hranicích. V pátek o této situaci informovalo české ministerstvo obrany, informaci potvrdil i premiér v demisi Andrej Babiš (za ANO). Nyní začnou jednání o možnostech, jak by česká armáda mohla Polsku pomoct.

Polský ministr obrany Mariusz Blaszczak v pátek uvedl, že Polsko jedná s Českou republikou a s Maďarskem o vojenské pomoci při zvládání migrační krize na hranicích s Běloruskem. O situaci informovala polská agentura PAP. 

Podle ministra zahraničí v demisi Jakuba Kulhánka (za ČSSD) by české jednotky mohly pomáhat s výstavbou plotu. "S největší pravděpodobností se bude jednat o vyslání ženijní jednotky, která by pomáhala při zajišťování ochranného plotu proti migrantům na hranicích," uvedl.

Související obsah

"Domníváme se, že nejlepším řešením je podpora související s údržbou provizorního oplocení a údržbou a výstavbou přístupových cest," potvrdil na páteční tiskové konferenci ministr obrany Mariusz Blaszczak. 

Prezident Miloš Zeman totiž minulý týden Polsku nabídl pomoc. Podle premiéra v demisi Andreje Babiše (za ANO) případné vyslání vojáků dořeší nová vláda. Aby se armáda vůbec mohla k výpomoci Polsku využít, je potřeba souhlas parlamentu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz