Zahraničí

Zemřela hvězda Shakespearových dramat. Oblíbený herec prince Charlese

Zemřela hvězda Shakespearových dramat. Oblíbený herec prince Charlese
Sir Antony Sher Zdroj: profimedia.cz

V pátek zemřel uznávaný britský herec Antony Sher, ve věku 72 let podlehl rakovině. Herec ztvárnil nespočet divadelních rolí a patřil k nejoblíbenějším umělcům britského prince Charlese.

Sher byl ve Velké Británii považován za jednoho z nejuznávanějších divadelních herců současnosti, zprávu o jeho skonu oznámila divadelní společnost Royal Shakespeare. 

Herec dlouho zápasil se zákeřnou rakovinou, se kterou se veřejnosti svěřil poprvé letos v září. Během posledních okamžiků života se o něj staral jeho manžel Gregory Doran, informuje britský deník The Guardian.

Související obsah

​"Tato zpráva nás hluboce zarmoutila. Naše myšlenky a upřímná soustrast patří Gregovi a Antonyho rodině," uvedla ředitelka divadelní společnosti Erica Whyman.

Sher patřil také k nejoblíbenějším hercům britského prince Charlese a mohl se pyšnit titulem Sir. Filmoví diváci si ho zase mohou pamatovat jako jednoho z trpaslíků ve filmové sáze Hobbit. 

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz