Domácí

Netradiční mikulášská kontrola. Zlobiví řidiči dostali od dětí uhlí

Netradiční mikulášská kontrola. Zlobiví řidiči dostali od dětí uhlí
Zdroj: Policie Olomouckého kraje

Děti ze Základní školy v Lesnici na Zábřežsku se zapojily do netradiční silniční kontroly. V kostýmech čertů a andělů pod dohledem krajského koordinátora BESIP Miroslava Charouza pomáhaly kontrolovat projíždějící řidiče.

Strážci zákona u řidičů provedli základní kontrolu, potom je předali dětem v kostýmech, aby pod jejich vedením poděkovaly řidičům, kteří měli vše v pořádku, a pokáraly ty, kteří se dopustili nějakého dopravního přestupku.

"Řidiči, kteří měli vše v pořádku, obdrželi od dětí čokoládovou figurku Mikuláše a drobný dárek, který jim děti vyrobily. Přestupci se museli spokojit s figurku čerta nebo s uhlím. Některé řidiče děti také požádaly, aby jim zarecitovali básničku nebo zazpívali písničku," popsal průběh kontroly mluvčí policistů Ladislav Jílek.

Související obsah

Podle Jílka řidiči většinou na žádnou básničku či písničku s mikulášskou tematikou nemohli přijít, vzpomněli si jen na písničku, ve které pes skákal přes oves. Přesto je kontrola překvapila spíše příjemně a na děti se usmívali.

"Většina kontrolovaných řidičů měla vše v pořádku. Uhlí a pokutě se nevyhnuli čtyři řidiči, a to kvůli špatnému technickému stavu vozidla a nepřipoutání se bezpečnostním pásem. Tito dětem slíbili, že se do příště polepší," uvedl Jílek.

Policisté děti do akce zapojili, aby je seznámili s prací dopravní policie a názorně jim ukázali, jak se mají účastníci silničního provozu správně chovat. Cílem akce bylo podle Jílka také preventivně zapůsobit na řidiče.

Podívejte se na fotky z netradiční mikulášské kontroly řidičů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz