Domácí

Bohemia Energy tahá z Pavly peníze za nedoplatek, přitom jí dluží tisíce

Bohemia Energy tahá z Pavly peníze za nedoplatek, přitom jí dluží tisíce
Bohemia Energy Zdroj: TV Nova

Na redakci TN.cz se obrátila další bývalá klientka Bohemia Energy, která řeší problém s vrácením peněz. Společnost vymáhá po ženě nedoplatek za energie, přitom jí stále dluží několik tisíc na přeplatcích.

Paní Pavla se obrátila na TN.cz s další zkušeností týkající se Bohemia Energy. Společnost jí na přeplatcích dluží přes osm tisíc korun, zároveň ale po ní chce zaplatit nedoplatek přes dva tisíce za elektřinu.

"V minulosti jsem byla klientem Bohemia Energy na dvou odběrných místech, a to jak s elektřinou, tak s plynem. Firma zatím provedla závěrečné vyúčtování u elektřiny a plynu na jednom mém odběrném místě, kde po započtení přeplatku na elektřině a nedoplatku na plynu vznikl nedoplatek 2 405 korun," napsala paní Pavla.

Související obsah

​Žena se zároveň podivuje nad tím, že firma stanovila velmi krátkou dobu splatnosti nedoplatku, a to čtrnáct dní, přičemž přeplatková faktura má splatnost dva měsíce. "Po opakovaných urgencích, aby provedli vyúčtování i na druhém mém odběrném místě, kde očekávám značné přeplatky a ty nejprve vrátili, mi místo toho firma zaslala první upomínku," dodala Pavla.

Ženě už z druhého odběrného místa vyúčtování přišlo, a to s přeplatkem přes osm tisíc korun. Bohemia Energy má však na vrácení peněz čas až do konce ledna. "Přijde mi to naprosto jednostranné, že já musím směšné dva tisíce vrátit okamžitě, ale oni mají na vrácení osmi tisíc korun dva měsíce," postěžovala si. 

Související obsah

​Na konci listopadu se na redakci TN.cz obrátila s podobným příběhem také paní Iveta. Bohemia Energy jí na přeplatcích za plyn dluží 15 tisíc korun a současně po ní chce 600korunový nedoplatek za elektřinu.

"Posílají nám upomínky, že máme zaplatit asi 615 korun jako nedoplatek za elektřinu. Hrozí nám pokutami, když nezaplatíme. Jenže plyn ještě nevyúčtovali a já jim poslala předem 15 tisíc korun, když ještě nebyla topná sezóna. Teď bych je mohla využívat, ale visí mi tam u nich," stěžuje si.

"V případě, že na stejném zákaznickém účtu identifikujeme přeplatek i nedoplatek, automaticky děláme i zápočet. Pokud ale jsou na odběrném místě plyn a elektřina vedeny pod různými zákaznickými účty, není možné identifikovat, že je na daném odběrném místě zároveň nedoplatek i přeplatek. O zápočet nás však může zákazník vždy požádat a vyhovíme mu," uvedla pro TN.cz mluvčí Bohemia Energy Hana Novotná.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz