Domácí

VÝSTRAHA: V Česku hrozí náledí. Mapa, kde to bude klouzat nejvíc

VÝSTRAHA: V Česku hrozí náledí. Mapa, kde to bude klouzat nejvíc
Ilustrační foto Zdroj: 'Anna Vavríková / MAFRA / Profimedia

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal novou výstrahu, která varuje před náledím v Čechách. Podle meteorologů hrozí úrazy a problémy v dopravě. Výstraha platí od nedělních 18:00 do pondělních 8:00.

Nová výstraha meteorologů varuje před náledím, které se může tvořit na některých místech v Praze, v kraji Středočeském, Jihočeském, Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém, Libereckém, Královéhradeckém, Pardubickém a v Kraji Vysočina.

Meteorologové upozorňují na úrazy, které mohou vzniknout kvůli uklouznutí na ledovce. "Na neošetřených komunikacích hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost," uvedl ČHMÚ.

Související obsah

Při pohybu venku by si chodci měli dávat pozor, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům meteorologové doporučují sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně.

Sníh, ledovka a silný vítr komplikovaly dopravu v některých částech Česka už v sobotu ráno. V Praze a okolí měla problémy městská hromadná doprava. Dálnice D8 byla částečně uzavřená kvůli uvázlému kamionu, s potížemi se potýkali i řidiči osobních aut a na některých tratích kvůli sněhu nejezdily vlaky.

Výstraha před náledím platí pro území vyznačené na mapě:

Výstraha před náledím platná od 5. 12. 2021 Zdroj: ČHMÚ

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz