Koronavirus

Další zpřísnění ještě před Vánocemi? Ministerstvo zdravotnictví o tom uvažuje

Další zpřísnění ještě před Vánocemi? Ministerstvo zdravotnictví o tom uvažuje
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Resort zdravotnictví uvažuje o dalším zpřísnění protiepidemických opatření, zavést by jej mohlo ještě před vánočními svátky. V pořadu Partie televize CNN Prima News to řekla náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziar Vašáková.

Podle Vašákové jsou ve hře návrhy na opatření, kterými by se omezil povolený počet osob ve vnitřních prostorech na hromadných akcích. "Což samozřejmě bude určitě vadit řadě provozovatelů třeba kulturních akcí," uvedla Vašáková a řekla, že by nemusela být žádná plošná opatření, pokud by Češi byli více proočkovaní. 

Související obsah

Vašáková v pořadu také řekla, že ministerstvo zdravotnictví nepočítá s žádnými plošnými lockdowny, které stejně nefungovaly a v bytech se pořádaly diskotéky i v době, kdy platila ta nejpřísnější opatření. "Kdyby každý dodržoval opatření a pravidla, bylo by nám líp," dodala Vašáková.

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnice D1 ve směru na Brno je uzavřena, důvodem je srážka několika aut

Dálnice D1 na Vysočině mezi 90. a 102. kilometrem ve směru na Brno je v současné době neprůjezdná. Důvodem je dopravní nehoda několika aut, informuje Policie ČR na twitteru.

Píše se na Deník.cz