Domácí

Domácnosti čeká další zdražování, od nového roku si připlatí za vodu

České domácnosti čeká další zdražování. Od nového roku si připlatíme kromě elektřiny a plynu také za vodu. Některé vodárenské společnosti už oznámily zvyšování cen vodného a stočného, někde si domácnosti připlatí téměř o desetinu. Nejvíce mají zdražit na severu Čech a na Pardubicku.

Těsně před koncem roku postupně a velmi pomalu přistupují ke zvyšování cen vodárenské společnosti z různých koutů Česka. Zatím nejvíc si připlatí obyvatelé Ústeckého a části Libereckého kraje.

"Obyvatelé za dodání tisíce litrů vody a vyčištění stejného množství zaplatí 112 korun, a to včetně  daně,“ řekl mluvčí Severočeské vodárenské společnosti Mario Böhme.

Související obsah

​Dosud se na severu Čech platilo o 8 korun méně. Čtyřčlenná rodina si podle prvních propočtů ročně připlatí za vodu tisícovku. A zdražovat se bude také v Pardubicích, a to o 7 procent. Kubík vody bude stát nově 105 korun.

Sever Čech a Pardubicko v tom pochopitelně nejsou sami. Zdražuje se po celém Česku. A téměř každý den se teď přidávají další a další lokality. Průměrná spotřeba na člověka vychází v Česku na 92 litrů denně. Už několik let se průměr téměř nepohnul, podle odborníků už domácnosti nemají kde šetřit.

Třeba mytí nádobí ve dřezu spotřebuje až 70 litrů, myčce k tomu stačí jen okolo 10 litrů vody. Kapající kohoutek spotřebuje okolo 24 litrů denně, protékající záchod pak klidně až stovky litrů.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz