Domácí

O Zemana se stará sedm zdravotních sester, je pod neustálým dohledem

Prezident v pondělí v Lánech přijme další kandidáty na ministry. Jednat má s Martinem Kupkou, který by měl usednout v křesle ministra dopravy a Helenou Langšádlovou, která by měla obsadit post ministryně pro vědu, výzkum a inovace. Miloš Zeman je ale kvůli zdravotním problémům stále pod dohledem lékařů a pečovatelské služby, která je mu k dispozici 24 hodin denně.

Péči o hlavu státu zajišťuje sedm zdravotních sester podle plánu, který stanovil ošetřující lékař Miroslav Zavoral a střídají se po 12hodinových směnách.

"Sestry se střídají tak, aby tam byla vždy jedna všeobecná sestra. Na jejich práci dohlíží manažerka kvality, manažerka péče v pozici vrchní sestry a je k dispozici i nutriční terapeut, řekl lékař Boris Šťastný.

 K hlavě státu personál prý přistupuje stejně jako k jakémukoli jinému zákazníkovi a prezident nepotřebuje žádnou specifickou péči.  Domácí péče o hlavu státu je placená z veřejného zdravotního pojištění. Zemanova kancelář je připravena i na variantu, že by došlo k přečerpání limitu zdravotního pojištění.

"Je pojištěncem jako každý jiný občan. V případě, že by zasáhla regulace ze systému zdravotního pojištění stejně jako u jiného občana, tak nastupuje smlouva s kanceláří prezidenta republiky, která by péči nad rámec hrazené uhradila," dodal Šťastný.

Související obsah

​Situaci zdravotníkům zkomplikoval Zemanův pozitivní test na koronavirus. Personál, který s hlavou státu přijde do styku, je po celou dobu v bílých ochranných oblecích, rukavicích a respirátorech.

Prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech přijímá i návštěvy. Tento týden jednal s osmi kandidáty na ministry v nové vládě.

"Upozorňuji všechny kandidáty, kteří půjdou po mně, je ve formě," řekl po jednání s prezidentem kandidát na ministra spravedlnosti Pavel Blažek.

Související obsah

​O prezidenta se stará pečovatelská firma Senior Home Group, člen skupiny Penta Hospitals, která svým klientům běžně poskytuje péči v domácím prostředí.

V jejím představenstvu je právě někdejší zdravotnický expert ODS Boris Šťastný. Ten v minulosti působil také jako poradce prezidenta Václava Klause.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz