Zahraničí

Záhada ztraceného malajsijského letadla: Britský inženýr údajně ví, kde je

Záhada ztraceného malajsijského letadla: Britský inženýr údajně ví, kde je
Zdroj: Profimedia

Vysloužilý inženýr z Velké Británie tvrdí, že vyřešil záhadu malajsijského dopravního letadla MH370, které zmizelo v roce 2014. Určil prý místo, kde se nacházejí jeho trosky.

Britský inženýr ve výslužbě Richard Godfrey tvrdí, že vyřešil záhadu zmizení malajsijského letadla MH370. To se ztratilo v březnu roku 2014 někde v oblasti jihovýchodní Asie. Několik trosek později vyplavil Indický oceán u afrických ostrovů, vrak letadla se ale nikdy nenašel.

Godfrey studoval případ dlouhých sedm let. Nyní věří, že se mu podařilo vypočítat, kde přesně Boeing 777 malajsijských aerolinií zmizel. Doufá, že jeho výpočty pomohou rodinám pohřešovaných pasažérů najít odpověď na to, kde leží ostatky jejich blízkých.

Související obsah

​​Richard Godfrey pracoval při svých výpočtech s různými daty, která kombinoval. To před ním nikdo nezkoušel a s daty se vždy pracovalo zvlášť. Díky tomu určil nové místo, kde by měl vrak letadla údajně ležet. Jde o oblast v jižním Indickém oceánu, asi 2 000 kilometrů západně od australského Perthu.

"Nikoho dosud nenapadlo zkombinovat data z družice Inmarsat s daty výkonu boeingu, oceánografickými daty pohyblivých sutin a daty programu WSPR," řekl Godfrey pro BBC.

V Indickém oceánu už se po letadle ale pátralo mnohokrát. Pátrání byla vždy neúspěšná a byla přirovnávána k hledání jehly v kupce sena.

Zmizení dopravního letadla MH370 je opředeno tajemstvím a láká tak konspirační teoretiky. O případu bylo napsáno několik knih a vznikl nespočet konspiračních teorií. I Godfrey je příznivcem jedné z nich. Podle něj existují stále určité informace, které malajsijská vláda ohledně letu zadržuje.  

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz