Zajímavosti

Experti varují před novou funkcí WhatsAppu. Může ublížit dětem, tvrdí

Experti varují před novou funkcí WhatsAppu. Může ublížit dětem, tvrdí
Zdroj: Profimedia

Aplikace WhatsApp přišla s novinkou, která má podle společnosti Meta pomoci chránit soukromí uživatelů. Umožní totiž posílat zprávy, které po 24 hodinách zmizí. Organizace na ochranu dětí to ale kritizují. Nová funkce podle nich znemožní boj proti zneužívání dětí.

"Ne všechny zprávy musí zůstat navždy," řekl po představení nové funkce aplikace WhatsApp šéf společnosti Meta Mark Zuckerberg. Možnost posílat zprávy, které vydrží jen 24 hodin, ale vadí organizacím na ochranu dětí, uvedl deník The Guardian.

"Pachatelé často nalákají děti na otevřených platformách, jako je Instagram, poté se s nimi přesunou na WhatsApp, kde je menší šance, že je rozpoznají," uvedl šéf britské organizace na ochranu dětí Andy Burrows. "Špatně promyšlená funkce jim umožní zprávy mazat, takže bude pro policii ještě těžší je dopadnout," dodal.

Související obsah

Meta navíc hodlá do aplikace dodat koncové šifrování. Policisté by tedy neměli možnost se k odeslaným zprávám dostat. "Byl by to toxický koktejl nebezpečí," myslí si Burrows.

Společnost se ale hájí. Údajně dokážou rozpoznat útoky na děti pomocí nezašifrovaných dat. "Naše poslední revize zjistila, že bychom byli schopní nahlásit úřadům důležité informace, i kdybychom už používali koncové šifrování," prohlásila šéfka bezpečnosti firmy Meta Antigone Davisová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz