Domácí

Školy chtějí delší vánoční prázdniny. Nesmíme je zavřít, tvrdí odborník

Přestože mnohé školy by uvítaly prodloužení vánočních prázdnin kvůli pandemii koronaviru, podle odborníků to není příliš dobrý nápad. Prezident Asociace ředitelů základních škol Luboš Zajíc se obává zejména toho, že by žáci nebyli pod takovou kontrolou a mohli by se různě shromažďovat.

Situace s koronavirem je vážná mimo jiné také ve školách. Ty patří mezi ohniska epidemie. Ministr v demisi Robert Plaga (za ANO) však nechce dětem prodloužit vánoční prázdniny. 

Delší vánoční prázdniny nejsou dobrým nápadem ani podle prezidenta Asociace ředitelů základních škol Luboše Zajíce. Podle něj je totiž důležité udržet děti ve školách a zajistit prezenční výuku. "Nezdá se mi nejvhodnější, abychom děti poslali domů a ukončili provoz škol," řekl ve středu ve Snídani s Novou Zajíc.

Související obsah

"Situace není ideální. Není však problém zavřít školy a poslat děti domů. Ale co pak s nimi? Když je pošleme z relativně bezpečného prostředí školy tam, kde se budou zcela nekontrolovatelně pohybovat, budou se shromažďovat a navštěvovat prarodiče," myslí si Zajíc.

Přesto však školy mohou dětem vánoční prázdniny prodloužit ředitelským volnem. Řada z nich se k tomuto kroku už uchýlila. Určitou možnost však mají také ředitelé, kteří už tato volna vyčerpali. "Je možné požádat ministerstvo o organizaci školního roku. Škola na základě dokumentu může uzavřít docházku podle svých potřeb," vysvětlil Zajíc.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz