Zahraničí

Obrovské ponížení vévodkyně Kate. Stalo se to po narození Lilibet

Obrovské ponížení vévodkyně Kate. Stalo se to po narození Lilibet
Zdroj: Profimedia

Na povrch vyplaval další detail vleklého mezi sporu vévodskými páry z Cambridge a ze Sussexu. Když se letos v červnu Meghan narodila dcerka Lilibet, Kate jí chtěla poblahopřát a pozdravit svou druhou neteř. Markleová se s ní ale prý odmítla bavit.

Výrazné královské dvojice se rozkmotřily poté, co Harry s Meghan opustili rodinu a přestěhovali se do Ameriky. Vévodkyně Kate vždy platila za tu, která se snaží jablko sváru odhodit daleko za obzor. Jenže útěkáři, jejichž jména jsou v Buckinghamském paláci na černé listině, si toho neváží.

Portálu Good To Know to řekla americká publicistka Kinsey Schofileldová, která se vztahy uvnitř britské šlechty zabývá. Kate se chtěla s Meghan spojit po narození Lilibet, vlídného přijetí se jí však údajně nedostalo.

"Kate se vážně snažila, posílala různé vzkazy i dárečky. Možná to i trošku přeháněla. Každopádně Meghan a Harry kontakt s ní odmítli," uvedla Schofieldová. 

Související obsah

​Kate a Meghan spolu od léta podle všeho nemluvily. Princ William mladšímu bratrovi stále neodpustil rozhovor s Oprah Winfreyovou z letošního března, v němž královskou rodinu bez servítek zkritizoval. Už dřív mu vzkázal, že špinavé prádlo nesmí nikdy prát na veřejnosti. V interview mimo jiné nařčení vysoce postaveného člena rodiny z rasismu.

Lilibet naživo ještě neviděla ani královna Alžběta. Nezmění se to ani o vánočních svátcích, Sussexovi na tradiční štědrovečerní hostinu na panství Sandringham nedorazí. Mají v plánu zůstat na druhé straně oceánu.

Meghan je trnem v oku i vlastnímu otci. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz