Domácí

Tragický den na silnicích! Čtyři lidé zemřeli, několik dalších se zranilo

Tragická dopravní nehoda uzavřela silnici na Litoměřicku. Srazil se tam kamion s osobním autem. Řidič osobáku na místě zemřel. Smrtí skončila také hromadná nehoda tří aut na Sokolovsku u obce Boučí. Zemřela matka spolu se svou 22letou dcerou. Na Vysočině umřel jeden muž, který narazil do stromu.

Policisté přijali oznámení o nehodě u obce Račiněves na Litoměřicku v pátek po půl páté ráno. "Srazilo se tam nákladní auto s osobním," řekla TN.cz policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Co se přesně stalo, zatím není jasné. Řidič osobního auta však na místě zemřel. "Utrpěl velmi vážná zranění," doplnil mluvčí záchranářů Prokop Voleník.

Související obsah

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému (IZS). "Příčinu a okolnosti nehody nyní vyšetřujeme," uzavřela Hyšplerová.

Tragicky skončila v pátek kolem sedmé hodiny ráno také hromadná nehoda tří aut u obce Boučí na Sokolovsku. "Srazila se tam tři auta," uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Podle záchranářů se jednalo o dvě osobní auta a jednu dodávku. Zdravotníci ošetřili celkem sedm lidí. 

"Jeden člověk bohužel na místě zemřel. Další jsme se středně těžkými až těžkými zraněními transportovali do karlovarské a sokolovské nemocnice," dodal mluvčí záchranářů Radek Hes. Ve voze měla zahynout 56letá žena. Později Kopřiva uvedl, že zemřela v nemocnici také její spolujezdkyně.

"Svým vážným zraněním po několika hodinách podlehla i 22letá žena," doplnil Kopřiva. Podle portálu Krimi-Plzeň se jednalo o matku a její postiženou dceru.

Tragické následky měla i nehoda na silnici mezi obcemi Zhoř a Rytířsko na Jihlavsku. Řidič tam po 15. hodině nezvládl řízení a se svou Škodou Felicií vyjel mimo cestu a narazil do stromu.

"Nehoda má fatální následky, 52letý řidič utrpěl vážná zranění, kterým na místě nehody podlehl," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. "Místo bylo po dobu vyšetřování okolností nehody neprůjezdné. V současné době by měly být následky nehody odstraněny," dodala.

Záchranné složky mají od čtvrtka kvůli hustému sněžení napilno. Zasahovaly už u velkého množství dopravních nehod. Bohužel v těchto případech byly srážky smrtelné. Záchranáři proto apelují na řidiče, aby dbali na cestách zvýšené pozornosti a jezdili opatrně.

Lounští hasiči v pátek zasahovali v ranních hodinách také u dopravní nehody osobního auta u obce Nečichy. Vůz tam skončil převrácený na boku. Hasiči vyprostili jednoho zraněného člověka, kterého předali do péče záchranářů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz