Domácí

Hrůzný nález v konzervě se šproty. Jiří na dně objevil jiné zvíře

Hrůzný nález v konzervě se šproty. Jiří na dně objevil jiné zvíře
Zdroj: Soukromý archiv

Pan Jiří se těšil na to, až si pochutná na oblíbených rybičkách v oleji. Už měl půlku balení v sobě, když přišel šok. Na dně plechovky ležel tvor, který měl spousty drobných nožiček. Vyděšený nálezce měl za to, že se jedná o blešivce, a nakonec nebyl tak daleko od pravdy.

Jiří si kupuje ty samé olejovky v jičínském Penny Marketu už několik let a nikdy podobný nález nezaznamenal. Plechovka vypadala na první pohled stejně jako vždycky.

"Otevřel jsem to a půlku si namazal na chleba a snědl jsem to. A když jsem si chtěl namazat druhou, tak jsem tohle vytáhl. Okamžitě jsem se šel vyzvracet na záchod a celý den mi bylo blbě. Je to nechutné. Má to asi 7 centimetrů. Ale nejhorší jsou ty nohy," popsal Jiří.

Související obsah

Nálezce se na internetu dlouho pídil po tom, jakého korýše vlastně v plechovce objevil. Došel k závěru, že jde o blešivce. Na tuhle informaci pochopitelně zareagoval i obchodní řetězec, ve kterém muž olejovky údajně koupil.

"Ze zaslaných podkladů není zřejmé, zda v tomto případě skutečně došlo k nákupu daného produktu v některé z prodejen PENNY, jelikož není přiložená účtenka. V každém případě jsme situaci okamžitě prověřili u dodavatele, protože jako prodejce nemáme možnost kontrolovat uzavřený obsah tohoto typu produktů (konzerv)," sdělil Tomáš Kubík, mluvčí společnosti Penny Market.

A navázal: "Dodavatel nás informoval, že na zaslané fotografii je typ baltické krevety, která nepředstavuje z hlediska konzumace žádné zdravotní riziko. Dodavatel, který v tomto případě nese plnou odpovědnost za kvalitu obsahu balení, nyní prověřuje s výrobcem, jakým způsobem se kreveta mohla do plechovky se šproty dostat. Jedná se v tomto případě o zcela ojedinělou záležitost." 

I když se Jiřímu chuť na rybičky asi jen tak nevrátí, o blešivce ani o krevetu nešlo. "Zákazník je s odhadem trochu blíže Je to Saduria entomon, největší evropský stejnonožec, endemický v Baltském moři. Aspoň je jisté, že ty šproty byly tamodtud. Vyskytuje se na písčitém dně, spíše v hloubkách pod 10 metrů, obvykle spíše zahrabaná v substrátu. Ale docela často zaleze rybářům třeba do vrší," objasnil hydrobiolog z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy Adam Petrusek.

Zdroj: Soukromý archiv

Jiří byl tak iniciativní, že sám kontaktoval přímo dodavatele, který mu nabídl odškodnění. Na produkt chtěl upozornit ostatní zákazníky, aby je uvnitř oblíbené pochoutky nečekalo stejné překvapení. Stejnonožce si zatím nechává jako "důkazní materiál" v mrazáku.

"Našel jsem si kontakt na dodavatele těch rybiček. E-mailem mi odepsali, že to chtějí nafotit a upozornili mě na to, že to bude hrozně dlouhé vyšetřování. A když něco zjistí, tak se mi ozvou. Ale rybičky už nechci vidět do konce života," shrnul poškozený muž.

​Pokud si chcete zkontrolovat, jestli doma nemáte stejnou plechovku s možným překvapením, výrobní šarže rybiček pana Jiřího je 296L15LVA006096EK s datem výroby a expirace 16122019-16122022.

Podívejte se na reportáž z Televizních novin, jaké tvory našla inspekce v jednom asijském bistru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz