Domácí

U Staré Boleslavi se možná pohybuje medvěd, upozornili myslivci

U Staré Boleslavi se možná pohybuje medvěd, upozornili myslivci
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Českomoravská myslivecká jednota upozorňuje, že v lesích severně od Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi by se mohl pohybovat medvěd. Zatím jde o neověřenou informaci. Myslivci se snaží zveřejněním zprávy dopátrat pravdy.

Členové Českomoravské myslivecké jednoty zveřejnili zprávu ve čtvrtek na sociálních sítích. Dostala se k nim prý důvěryhodná, ale zatím z jiného zdroje neověřená informace, že v oblasti kolem obce Hlavenec severně od Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi se pohybuje medvěd.

"Může se jednat o jedince uprchlého ze zajetí nebo migrujícího," upozornili myslivci.

Veřejnost prý nemá propadat panice. Informace zatím není potvrzená ani od Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky (AOPK ČR). "V tuto chvíli také žádné potvrzené informace o výskytu medvěda v této lokalitě nemá. Pokud medvěda v této oblasti zahlédnete, obraťte se, prosím, na Štěpánku Fišerovou (sekretariát ČMMJ) nebo na AOPK," vyzvali myslivci.

Zveřejněním zprávy se snaží dopátrat pravdy, nikoliv alarmovat veřejnost. Usilují pouze o to, pohyb medvěda potvrdit, či vyvrátit. 

Související obsah

​Starosta Staré Boleslavi Vlastimil Picek obavy z šelmy nemá. "Hlavenec je za tratí, takže v pohodě," reagoval na zprávu s humorem. A s nadhledem se postavila k informaci i starostka samotného Hlavence Jarmila Smotlachová. "Tak tohle zvířátko nám v Hlavenci ještě chybělo. Kromě jelena už máme i medvěda!" reagovala. Narážela tak na fakt, že obec je spojovaná s loveckým sousoším Matyáše Bernarda Brauna. Pomníku Karla VI. severovýchodně od obce vévodí totiž jelen s křížkem mezi parohy.

Lidé prý starostce volají, nikdo medvěda ale zatím neviděl. "Lidé by měli být ostražití a dávat pozor. Nakolik je zpráva pravdivá, nedokážeme říct," sdělila TN.cz. "Lesy okolo Hlavence jsou rozsáhlé, myslím si, že nebezpečí nám ale zřejmě nikomu nehrozí," dodala s tím, že lesníci si zajisté situaci ohlídají.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz